REKLAMA

Odrowąż powitał nowy wóz strażacki! [wideo, zdjęcia]

Wczoraj wielka radość zapanowała w Odrowążu w gminie Stąporków. Druhowie z tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  otrzymali nowy wóz!

REKLAMA

Nowy samochód marki MAN został powitany przez wielu mieszkańców miejscowości oraz niemal wszystkich członków tamtejszego OSP. Zastąpi on stary, wysłużony pojazd z 1981 roku. Wartość nowego wozu wraz z wyposażeniem to 820 tysięcy złotych. Ponad 400 tysięcy złotych gmina Stąporków pozyskała ze środków zewnętrznych, resztę dołożyła z własnego budżetu. –„Szczególnie dziękuję  Zbigniewowi Ziobro Ministrowi Sprawiedliwości i  Jackowi Włosowiczowi Senatorowi RP za skuteczną pomoc i wsparcie przy pozyskaniu nowego wozu. Dzisiaj bardzo się cieszę z tego zakupu, ale jednocześnie też jest mi smutno, że mój dziadek Henryk, który był komendantem tego OSP nie doczekał tego wozu. Jeszcze przed śmiercią kilkukrotnie upewniał się, czy znajdę pieniądze na ten zakup. Słowa danego jemu i wszystkim druhom dziś dotrzymałam”  – opowiada nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

A już 17 sierpnia podczas odpustu w Odrowążu odbędzie się uroczystość 100-lecia miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wtedy też nowy wóz zostanie poświęcony. Mamy także dobre wieści dla innej jednostki OSP z terenu gminy Stąporków: w piątek gmina rozpisała przetarg na nowy wóz dla druhów z Niekłania!

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *