REKLAMA

Orszak Trzech Króli w Końskich: Znamy szczegóły i aktorów tegorocznej edycji [wideo]

Już w sobotę po raz trzeci na ulice Końskich wyjdą trzy orszaki: Afrykański, Europejski oraz Azjatycki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na to niezwykle radosne wydarzenie. 

REKLAMA

„W tym roku Orszak Trzech Króli wychodzi również z trzech parafii. Z parafii św. Mikołaja Orszak Europejski, a na jego czele stanie król Kacper III, a w jego rolę wcieli się Marian Jedynak. Z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyrusza Orszak Afrykański tak jak przed rokiem, a na jego czele stanie król Baltazar – Piotr Polak. Z parafii Chrystusa Odkupiciela wyruszy Orszak Azjatycki na czele, którego stanie król Melchior, a zagra go Damian Szustak. Orszaki połączą się w jeden na Placu Kościuszki przy Kolegiacie aby wspólnie utworzyć barwny korowód i jeszcze przemaszerować ulicami miasta by dotrzeć do stajenki, która będzie przy ołtarzu polowym.” – opowiedziała nam Iza Kos, jedna z inicjatorek Orszaku Trzech Króli w Końskich.

Orszaki wyruszą z trzech miejsc: z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy (orszak afrykański – kolor niebieski, około godziny 12.00), z Parafii Chrystusa Odkupiciela (orszak azjatycki – kolor zielony, około godziny 12.00) i Orszak Europejski (kolor czerwony, około godziny 12.45) z parafii św. Mikołaja. Następnie około 13.00 pod Kolegiatą odbędą się Jasełka, Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie, walka dobra ze złem. Cały czas trwają próby przed tym wydarzeniem. Tegoroczne hasło Orszaku i jasełek to „Bóg jest dla wszystkich”. Zgodnie z tym hasłem do Orszaków dołączyć może się absolutnie każdy!

REKLAMA

Dzień po Orszaku, 7 stycznia, w Domu Kultury w Końskich odbędzie się Gala OTK Końskie podsumowująca trzy edycje orszaku koneckiego. Tak zwany Wieczór Trzech Króli ma rozpocząć się o godzinie 17.00.

REKLAMA