Partyzant pokonuje Lubrzankę, porażka Neptuna w meczu na szczycie [wideo, zdjęcia]

Niestety spotkanie lidera Neptuna Końskie z wiceliderem Czarnymi Połaniec zakończyło się porażką naszego zespołu. Zwyciężył za to Partyzant Radoszyce, który na wyjeździe pokonał Lubrzankę Kajetanów.

Konecczanie bardzo źle zaczęli mecz rozgrywany na własnym boisku z Czarnymi, bo już w 4. minucie przegrywali 0:1 po trafieniu Macieja Witka. Jednak już po trzech kolejnych minutach gry wyrównali za sprawą gola Patryka Kwietnia, by za chwilę znów przegrywać 1:2! W 8. minucie piłkę do siatki strzeżonej przez Herdę wpakował Damian Skiba. Ten sam zawodnik wyprowadził ekipę z Połańca na 3:1 już na początku drugiej odsłony. Kiedy sytuacja wydawała się być bardzo zła zawodnicy Waldemara Szpiegi wzięli się do roboty. Na nieco ponad kwadrans do końca spotkania na 3:2 strzelił Piotr Piwowar, potem nasi mieli jeszcze przynajmniej kilka dobrych szans na zdobycie bramki, ale by doprowadzić do remisu zabrakło czasu! Po tej porażce Neptun Końskie ciągle jest liderem IV Ligi, jednak drugi Zdrój Busko Zdrój traci do naszego zespoły tylko jeden punkt, a Czarni dwa oczka. Oba te zespoły mają też rozegrany o jeden mecz mniej niż Neptun. Kolejne spotkanie ekipa z Końskich zagra w sobotę w Bodzentynie przeciw Łysicy.

Neptun Końskie – Czarni Połaniec 2:3
Gole: Witek, Skiba – 2 dla Czarnych; Piwowar, Kwiecień dla Neptuna
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Piwowar, Sroka (Kos), Szymkiewicz, Kwiecień, Szymoniak, Dutkiewicz, Gardynik (Skoczylas), Armata.

W dużo lepszych nastrojach środowe starcie w IV Lidze zakończyli zawodnicy Jarosława Komisarskiego. Piąty w tabeli Partyzant Radoszyce pokonał na wyjeździe szesnastą Lubrzankę Kajetanów. Pierwszego gola w tym spotkaniu w 65. minucie zdobył Paweł Markowicz, w 91. minucie Bartłomiej Papros ustanowił wynik skutecznie egzekwując rzut karny. Partyzant w niedzielę o 17.00 podejmie w Radoszycach GKS Nowiny.

Lubrzanka Kajetanów – Partyzant Radoszyce 0:2
Gole: Papros, Markowicz Paweł