REKLAMA

Plaga pijanych kierowców na Konecczyźnie!

W lipcu policjanci z powiatu koneckiego zatrzymali aż 22 kierowców jadących na ,,podwójnym gazie”. Wszyscy stracili prawo jazdy, a ich sprawą zajmie się sąd.

REKLAMA

Półmetek wakacji za nami. Okres urlopowych wypoczynków przekłada się na wzmożoną pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i podległych komisariatów. Podczas pierwszej części wakacji policjanci prowadzą szereg akcji, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym czasie wzmożonych kontroli mogą spodziewać się w szczególności kierowcy, ale także i motorowerzyści, rowerzyści oraz piesi.

Zdjęcie poglądowe.

Podczas lipcowych działań funkcjonariusze z koneckiej komendy oraz podległych komisariatów zatrzymali aż 22 kierowców, w których organizmie znajdował się alkohol. Ich sprawą zajmie się sąd. Wszyscy stracili uprawnienia, a teraz grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety to niechlubne grono zasiliło również 5 rowerzystów, którzy za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu otrzymali wysokie mandaty.

REKLAMA

„Apelujemy o rozwagę i trzeźwe myślenie za kierownicą. Przypominamy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu powoduje, że nasze zdolności za kierownicą oraz umiejętność szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia znacznie się obniżają. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości informujemy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich oraz podległych komisariatach jest możliwość sprawdzenia, czy w naszym organizmie znajduje się alkohol.” – mówi Piotr Przygodzki, rzecznik prasowy policji w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *