REKLAMA

Połowa konecczan rozlicza się przez Internet! [zdjęcia]

Do pierwszych dni kwietnia ponad połowa rozliczeń podatkowych, które wpłynęły do koneckiego Urzędu Skarbowego było dokonanych drogą internetowa. Wkrótce też dzień otwarty urzędu.

REKLAMA
Urząd Skarbowy Końskie

Zamiast stać w kolejce można swoją deklarację wysłać przez internet.

Do 4-go kwietnia do Urzędu Skarbowego w Końskich wpłynęło 19793 rozliczeń podatkowych na podstawie różnych dokumentów (PIT-36, 36L, 37, 38 i 39) od mieszkańców zameldowanych na terenie powiatu koneckiego. Ponad 10 tysięcy z nich zostało wysłanych przez internet. –„Cały czas zachęcamy mieszkańców do takiej formy rozliczenia. Można to zrobić choćby przy porannej kawie, nie trzeba nawet przychodzić do nas. Jeśli jednak ktoś nie jest pewien czy poradzi sobie z takim sposobem rozliczenia PIT-u to cały czas nasi pracownicy dyżurują przy stanowisku internetowych rozliczeń, które przenieśliśmy do sali głównej naszego urzędu.” – powiedziała nam naczelnik US w Końskich Jolanta Szapsza.

REKLAMA

W roku ubiegłym PIT-y złożone w Końskich drogą elektroniczną stanowiły 41 % całości. Przypominamy również, że w bieżącym okresie rozliczeniowym można składać swoje zeznania do 2-go maja. W dniach 28-29.04 konecki Urząd Skarbowy mieszący się przy ulicy Piłsudskiego 156 b będzie pracował dłużej tj. do godziny 18.00. Natomiast już w najbliższą sobotę (16.04) wyjątkowo również będzie można przyjść do skarbówki ze swoim rozliczeniem. W związku z dniem otwartym urząd będzie czynny między 9, a 13.

Warto zainteresować się możliwością skorzystania ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. To najszybszy i najprostszy sposób wypełnienia zeznania.  Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać. A to wszystko przez Internet, w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie.

Urząd Skarbowy Końskie

Już w sobotę Dzień Otwarty urzędu – od 9 do 13 będzie można składać swoje zeznanie.

Jeśli uzyskałeś przychody z pracy, rent i emerytur oraz z innych źródeł (np. zasiłki) to czeka na Ciebie wypełniony PIT-37 za rok 2015, a jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. sprzedaż akcji) to PIT-38. PFR PIT-37 to propozycja zeznania rocznego dla osób otrzymujących przychody wykazane w informacjach od pracodawców: PIT-8C, PIT-11, PIT-R oraz organów rentowych: PIT- 40A/11A.

Natomiast PFR PIT-38 to propozycja zeznania rocznego dla osób, które uzyskały przychody z kapitałów pieniężnych wykazane w informacjach PIT-8C.

Aby pobrać swoje wstępnie zeznanie podatkowe należy wejść na stronę http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr  (kliknij TUTAJ)i:

         wybrać, czy chcesz pobrać Twój PIT-37 czy PIT-38,

         w przypadku PIT-37 zdecyduj, czy rozliczasz się samodzielnie czy z małżonkiem,

       podaj dane – swoje lub także małżonka (PESEL lub NIP, nazwisko, imię, datę urodzeniai kwotę przychodu uzyskaną w 2015 r.).

I masz już swoje zeznanie podatkowe! Teraz tylko przekonaj się, że wszystkie dane się zgadzają – wszystkie kwoty z prawidłowych informacji od płatników i organów rentowych znajdują się w PFR i nie musisz już ich sam wpisywać. Możesz uzupełnić te dane, np. jeśli korzystasz z ulg podatkowych lub chcesz przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, system automatycznie sumuje poszczególne kwoty, co pozwala na uniknięcie wielu błędów przy wypełnianiu deklaracji, związanych z przepisywaniem informacji od płatników.

Na koniec sprawdź, czy wszystko się zgadza i wyślij swoje zeznanie PIT do urzędu skarbowego.

Wypełnienie zeznania nigdy nie było takie proste! Skorzystaj z PFR już teraz: /PFR PIT-37/i /PFR PIT-38/ za rok 2015

Galeria zdjęć:

REKLAMA
REKLAMA