Porażka z ŁKS-em i honorowy gol juniorów Neptuna [wideo, zdjęcia]

Nie było niespodzianki w pojedynku Neptuna Końskie z ŁKS-em Łódź w Centralnej Lidze Juniorów. Nasi młodzi piłkarze przegrali, choć trzeba przyznać, że momentami radzili sobie całkiem przyzwoicie.

Pierwsza połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana niż druga. Nasi dobrze bronili i co rusz kontratakowali przyjezdnych. Gola na 1:0 konecczanie stracili dopiero w 44 minucie, a jego strzelcem był Damian Nowacki. Niestety po przerwie dużo słabiej radził sobie nasz blok defensywny. Już w 46 minucie po drugim trafieniu Nowackiego było 0:2, a w 50 bramkę na 0:3 zdobył Piotr Prydoł.

Kilka chwil później nadzieję w serca gospodarzy wlał niezawodny Jakub Banasik. Nasz uniwersalny zawodnik zdobył bramkę rzadkiej urody. Neptun nie poszedł jednak za ciosem, a do końca spotkania rywale wbili nam jeszcze za sprawą strzałów Maschery i Jaworskiego dwa gole. Ostatecznie podopieczni Arkadiusz Jarząba przegrali 1:5. W niedzielę MKS w Lublinie zagra z Motorem, a kolejny mecz na stadionie przy ulicy Sportowej będziemy mogli zobaczyć w sobotę 20 maja. Wtedy to do Końskich przyjedzie Cracovia.

Neptun Końskie – ŁKS Łódź 1:5
Gol dla Neptuna: Jakub Banasik
Neptun: Antczak, Kos (Płyta), Staromłyński, Skalski, Nowak, Wiaderny (Dajer), Owczarek, Sztandera, Madej, Zając (Nowakowski), Banasik

Jakub Banasik zdobył honorową bramkę dla Neptuna.