REKLAMA

Powstanie Dom Kultury w Radoszycach. Jest już wykonawca

Małymi krokami do celu jakim jest stworzenie ośrodka kultury zmierzają zarządcy gminy Radoszyce. Kilka dni temu burmistrz Michał Pękala poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą I etapu tej inwestycji. 

REKLAMA

Budynek w którym ma powstać radoszycki Dom Kultury.

Informację tę Pękala przekazał lokalnej społeczności podczas uroczystości oddania do użytku hali gimnastycznej w Kapałowie –„Przed tą ważną uroczystością podpisaliśmy również umowę z wykonawcą na I etap Domu Kultury w Radoszycach” – mówił do zgromadzonych burmistrz Radoszyc.

Inwestycja będzie realizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach PROW na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Dofinansowanie dotyczy właśnie pierwszego etapu prac, który będzie polegał na przebudowie obiektu starej weterynarii i wykonaniu potrzebnych instalacji. Całkowity koszt tej operacji wyniesie 299 495, 46 zł, z czego dofinansowanie ze środków wspólnotowych i ARiMR stanowi 299 495, 00 zł.

REKLAMA

W drugim etapie planowana jest rozbudowa istniejącego obiektu oraz zagospodarowanie terenu tak, aby powstały Dom Kultury dostosowany był do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *