REKLAMA

Przepiękna hala gimnastyczna w Dziebałtowie już otwarta! [wideo, zdjęcia]

Na Dzień Nauczyciela otworzono w Dziebałtowie obiekt, który ma służyć przede wszystkim uczniom, ale i całej lokalnej społeczności – nowoczesną, naprawdę bardzo ładną halę sportową. Uroczystość odbyła się dziś tuż po godzinie 12.00. 

REKLAMA

We wstępie o latach starania się o obiekt sportowy opowiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie Beata Zbróg. Potem nową halę poświęcił proboszcz miejscowej parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego ks. Wiesław Stanisław Szymkiewicz.

Następnie przecięto symboliczną wstęgę. Dokonali tego między innymi: Sekretarz Powiatu Koneckiego Zbigniew Sadorski, dyrektor Zbróg, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk, sołtys Starego Dziebałtowa Małgorzata Nowak, sołtys Nowego Dziebałtowa Stanisław Kuleta oraz uczeń grupy przedszkolnej w placówce – Franek.

REKLAMA

Potem głos zabrał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański – wielki orędownik tej inwestycji. –„Dzisiaj spotykamy się na zakończenie pewnego cyklu inwestycyjnego, który rozpoczął się nie od momentu kiedy wbito pierwszą łopatę, tylko wtedy kiedy Rada Miejska podjęła decyzję o wprowadzeniu na mój wniosek tego zadania inwestycyjnego do budżetu. […] Dzisiaj mamy do czynienia z otwarciem obiektu, który będzie służył szkole, ale i całej społeczności. Dla mnie to ogromna satysfakcja, bo wprawdzie nie jest to pierwszy obiekt, który mam okazję inicjować jeżeli chodzi o budowę, a potem otwierać. Jest to piąta sala gimnastyczna, szósty obiekt sportowy tego typu, bo nieco wcześniej zbudowaliśmy halę sportową na Stadnickiej Woli, a biorąc pod uwagę rozmiary modernizacji hali na Stoińskiego to trzeba by to liczyć jako siódmą inwestycję. […] Chciałbym przyłączyć się do podziękowań, które tu już padły, dla wszystkich którzy mieli tu swój udział. Tak naprawdę istnienie ta hala zawdzięcza miejscowej społeczności. Gdyby nie to, że ta społeczność na to zasługuje – jest, rozwija się, jasno i wyraźnie werbalizuje swoje potrzeby to pewnie tej hali by nie byłoby bo nie byłaby potrzebna. Także dlatego, że w ciągu dwóch lat jak wyliczyliśmy z punktu widzenia demograficznego będzie to największa szkoła wiejska w gminie Końskie.” – mówił burmistrz Obratański.

Hala kosztowała gminę około 2 milionów 100 tysięcy złotych, a jej wybudowaniem zajęła się firma AGRO-BUD ze Starachowic, której prezes przybył na uroczystość otwarcia. Wewnątrz obiektu znajdują się małe trybuny na kilkadziesiąt osób, nowoczesny parkiet o wielkości boiska do koszykówki, tablica świetlna ale i dwie mniejsze salki, które mogą służyć np. do przeprowadzania w nich zajęć z gimnastyki. Ciekawostką jest zamontowana na miejscu ścianka wspinaczkowa – prawdopodobnie pierwsza w całym powiecie koneckim. Halę zbudowano w ekspresowym tempie, ponieważ prace trwały około 10 miesięcy.

W piątek wielu z gości, w tym włodarze gminy Końskie oraz włodarze sołectw, a także prywatni sponsorzy przekazywali na ręce dyrektor szkoły sprzęt i stroje sportowe, które mają służyć dla tego obiektu.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA