REKLAMA

Radni nie zgodzili się na obniżenie pensji burmistrza Pękali

W poniedziałek w Radoszycach odbyła się kolejna sesja Rady Miasta i Gminy. Jak można było się wcześniej domyślić podczas niej radni nie zgodzili się na wniosek burmistrza Michała Pękali dotyczący obniżenia jego uposażenia. 

REKLAMA

Burmistrz Michał Pękala w naszym programie TKN STUDIO.

Deklarację o obniżeniu sobie pensji po otrzymaniu przez Radoszyce praw miejskich Michał Pękala złożył jeszcze jako wójt podczas konsultacji społecznych, które toczyły się w tej sprawie. Deklaracja ta tuż po tamtym spotkaniu została przez wójta Pękalę podtrzymana także na naszej antenie:

W kolejnych miesiącach toczyły się wszelkie postępowania i w końcu od 1 stycznia 2018 roku Radoszyce zostały miastem, a wójt Pękala burmistrzem. Kilka dni później włodarz złożył wniosek o obniżenie swojego uposażenia, a na poniedziałkowej sesji wniosek ten został odrzucony przez radnych. Zaakceptowali oni za to propozycję rady mówiącą o tym by utrzymać pensję burmistrza na dotychczasowym poziomie, czyli ma ona dalej wynosić 9550 zł brutto.

REKLAMA

Burmistrz Michał Pękala taką decyzję przyjął jako wyraz szacunku ze strony radnych dla jego osoby i jednocześnie złożył kolejną deklarację: raz na kwartał część swojego uposażenia będzie przekazywał na cele charytatywne. Informacje o takowym wsparciu znajdziemy miedzy innymi na jego Facebooku – TUTAJ.

Czy i to słowo zostanie dotrzymane? Z pewnością sprawdzimy to za kilka miesięcy.

REKLAMA

One thought on “Radni nie zgodzili się na obniżenie pensji burmistrza Pękali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *