REKLAMA

Radni przyznali pieniądze na boisku w Nieświniu [wideo]

Boisko sportowe w Nieświniu miało powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Końskie 2018. Niestety 100 tysięcy złotych przeznaczane w ramach tego budżetu wystarczyło jedynie na wykonanie podbudowy. Radni w czwartek zdecydowali o przekazaniu środków na dokończenie tej inwestycji. 

REKLAMA

„Kilkakrotne przetargi ujawniały kwoty dalece przekraczające nasze możliwości finansowe i formalne wynikające z rozwiązań przyjętych w budżecie obywatelskim. Dlatego w ubiegłym roku zrobiliśmy tylko podbudowę, a w tym chcemy to dokończyć poprzez położenie nawierzchni sportowej. Była inicjatywa by dokończenie tego boiska poddać procedurze Budżetu Obywatelskiego. To byłoby jednak nie w porządku w stosunku do mieszkańców Nieświnia i okolic – oni już raz głosowali, nie ich wina, że zdrożały materiały i usługi w ich zakresie. Byłoby też chyba dziwne, gdybyśmy na przykład znaleźli się w sytuacji, że mieszkańcy Nieświnia by tego budżetu nie wygrali. Czy to by oznaczało, że mamy rozpoczęte boisko i nie możemy tego dokończyć? To byłoby i dziwne i niegospodarne. Dlatego biorąc pod uwagę również inicjatywę Przewodniczącego Rady, którą ją zgłosił do budżetu w styczniu  zdecydowałem się na zainicjowanie takich zmian, które pozwolą na to by to boisko dokończyć” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Podbudowa wykonana do tej pory kosztowała około 70 tysięcy złotych. Na dalszą budowę radni przeznaczyli dodatkowe 130 tysięcy złotych, co powinno pozwolić pozytywnie rozstrzygnąć przetarg i znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Boisko wielofunkcyjne w Nieświniu ma służyć uczniom miejscowej Szkoły Podstawowej, ale będzie też otwarte dla wszystkich – zarówno mieszkańców Nieświnia, jak i okolicznych miejscowości. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie na nim nawierzchnia – pod uwagę brana jest sztuczna trawa oraz powierzchnia poliuretanowa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *