REKLAMA

Rozpoczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 [wideo]

Dokładnie dwanaście zadań przeszło procedurę formalną i będzie można na nie głosować w ramach koneckiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Przypomnijmy, że mieszkańcy mogą zdecydować o tym na co zostanie wydane pół miliona złotych z miejskiej kasy. 

REKLAMA

„W tym roku trafiło do głosowania trzynaście zadań, a po ocenie formalnej dopuściliśmy do głosowania dwanaście zadań Budżetu Obywatelskiego. Są to w głównej mierze zadania związane z kontynuacją już wykonanych projektów z budżetu obywatelskiego. To między innymi rozbudowy istniejących placów zabaw, czy też obiektów rekreacyjno-sportowych. Mamy zadania związane z infrastrukturą drogową – budowa ulica Wschodniej w Rogowie w kierunku Starego Młyna. Mamy też zadanie związane z naszym stadionem. Wniosek dotyczy budowy trybun i jest to ciekawe zadanie. Jest również zadanie związane z monitoringiem jakości powietrza w mieście Końskie.” – informuje wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński.

Na jakie jeszcze zadania można głosować? To między innymi budowa boiska trawiastego przy zbiorniku wodnym w Baryczy, stworzenie miejsca do uprawiania street workoutu na Osiedlu Warszawska, czy też budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią w Nieświniu. Pełną listę znajdą Państwo na stronie internetowej urzędu – TUTAJ.

REKLAMA

Jak głosować? Można to zrobić tradycyjnie lub przez internet (odnośnik do głosowania internetowego – TUTAJ). –„Głosowanie rusza jutro i będzie trwało miesiąc, czyli do piątego października mieszkańcy Końskich głosują. Oczywiście mieszkańcy Końskich i osoby te muszą mieć skończone 16 lat. To są warunki konieczne do złożenia podpisu.” – tłumaczy wiceburmistrz Zieliński.

Przypominamy, że jedna osoba niezależnie od metody głosowania – tradycyjnej lub internetowej może oddać tylko jeden głos! Wyniki poznamy najpóźniej 10 października. Zwycięży pięć zadań, na które oddane zostanie najwięcej głosów. Miasto przeznaczy na wykonanie każdego z nich po 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *