REKLAMA

Są wykonawcy na przebudowę stadionu OSiR! [wideo]

Wiele miesięcy trwały procedury przetargowe dotyczące przebudowy kompleksu sportowego między ulicami Południową i Robotniczą w Końskich, czyli tak zwanego OSiR-u. W końcu jednak pojawiły się pierwsze pozytywne informacje.  Kolejnym krokiem do odnowy tego miejsca będzie budowa budynku z szatniami i zapleczem sanitarno-socjalnym.

REKLAMA

Od grudnia ubiegłego roku gmina ogłaszała przetarg za przetargiem w celu wyłonienia wykonawcy tego projektu. Niestety każdy kolejny trzeba było unieważniać – głównie dlatego, że oferty które wpływały od wykonawców zdecydowanie przewyższały zapewniony budżet. W końcu włodarze Końskich zdecydowali się rozbić zadanie na trzy mniejsze i ogłosić przetargi na nie szukając trzech różnych wykonawców. Udało się w dwóch przypadkach. –„Zadanie najważniejsze, czyli budowa stadionu lekkoatletycznego nie znalazło swojego wykonawcy. Natomiast budowa zaplecza dla tego stadionu już tak, podobnie jak budowa całego systemu przyłączy, kanalizacji deszczowej, wodociągu i gazociągu.” – informuje Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Plany od dawna czekają na realizację.

REKLAMA

Wiadomo też, że na budowę stadionu lekkoatletycznego także znaleźli się wykonawcy. Niestety oferty od nich wpłynęły po terminie. Gmina rozstrzygnęła zatem przetargi na budowę budynku zaplecza i przyłączy oraz jednocześnie rozpisała kolejny na budowę stadionu lekkoatletycznego. Celem jest zakończenie przebudowy całego kompleksu najpóźniej w październiku 2019 roku. Natomiast budynek z przyłączami ma stanąć o wiele wcześniej. Być może w ciągu kilku najbliższych miesięcy. –„Chcielibyśmy, ale czekają nas jeszcze negocjacje i zatwierdzenie harmonogram by zwłaszcza budynek powstał możliwie najwcześniej.” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Koszt budowy budynku z szatniami  i zapleczem sanitarnym to 1 milion 600 tysięcy złotych, sprawy sieciowe pochłoną kolejne 400 tysięcy. Wiadomo, że 50 % kosztów tego przedsięwzięcia pochodzić będzie z zewnętrznych dofinansowań.

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA