REKLAMA

Słupia Konecka już bez nawiasów!

2018 rok przyniósł nie tylko prawa miejskie dla Radoszyc. Od 1 stycznia nową nazwę ma także jedna z gmin. Chodzi o Słupię Konecką, którą oficjalnie możemy już pisać bez nawiasów. 

REKLAMA

Takiej pisowni jak na zdjęciu już nie spotkamy.

Zanim nazwę zmieniono musiały odbyć się konsultacje społeczne. Wszyscy przybyli na nie wyrazili wolę zmiany. Potem pozytywną opinię w tej sprawie wydała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Natomiast dokładnie 26 lipca pod projektem rozporządzenia, w którym znalazła się kwestia nawiasów podpis złożyła premier Beata Szydło. O tym skąd ogóle pomysł na zmianę nazwy opowiedział nam wójt Robert Wielgopolan. –„Podczas opracowywania herbu gminy okazało się, że taki nawias w nazwie gminy nie powinien istnieć. W związku z tym podjęliśmy w ubiegłym roku takie działania. Podjęliśmy uchwałę Rady Gminy by to zmienić, były konsultacje społeczne. Trwało to ponad rok.” – tłumaczył nam wtedy wójt Wielgopolan.

REKLAMA

Dla samych mieszkańców zmiana nazwy gminy nie oznacza żadnych przymusów ani zobowiązań. Zmienią się natomiast rzeczy typowo administracyjne np. pieczątki w urzędach. Od 1 stycznia 2018 roku istnieje zatem gmina Słupia Konecka, a nie Słupia (Konecka)

REKLAMA
REKLAMA