REKLAMA

Szkoły z powiatu koneckiego ruszają z projektem szachowym [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, a także SP w Radoszycach, SP w Grodzisku, SP w Kapałowie, SP w Kłucku, ZPPO w Rudzie Malenieckiej, SP w Królewcu, SP w Miedzierzy oraz placówki z powiatu włoszczowskiego otrzymały zestawy szachowe w ramach projektu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”.

REKLAMA

Placówki odwiedzili Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Szymon Biały, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Do 11 placówek zostało przekazanych po jednym zegarze oraz osiem zestawów szachowych, w skład których wchodzą plansze szachowe z pełnym zestawem pionków oraz figur. –„Szachy kształcą pamięć, a przede wszystkim uczą logicznego myślenia. Rozwijają wyobraźnię przez co wpływają na rozwój intelektu dzieci. Poprzez grę w szachy dzieci nauczą się spostrzegawczości i cierpliwości. Dziękuję nauczycielom za udział w projekcie <<Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej>>” – mówiła Agata Binkowska.

REKLAMA

Zestawy szachowe odebrali Krzysztof Obratański – Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Leszek Kuca – Wójt Gminy Ruda Maleniecka z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, Józef Śliz – Wójt Gminy Smyków z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, Michał Pękala – Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce z dyrekcją, Grzegorz Dziubek – Burmistrz Miasta i Gminy Włoszczowa z dyrekcją i nauczycielami oraz dyrekcja SP w Kluczewsku. –„Widzimy, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci” – powiedział na zakończenie wizyty burmistrz Krzysztof Obratański.

Projekt pt. „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej” realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.​ ​

Tekst i foto: M. Trawińska ; UMiG Końskie

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA