REKLAMA

Tak ma wyglądać Koneckie Centrum Kultury! [wideo, zdjęcia]

W gorącym okresie wyborczym problemy lokalowe Domu Kultury są jednym z głównych tematów kampanii w Końskich. W ostatnim czasie przedstawiciele obecnej władzy zaprezentowali wizualizacje pokazujące jak obecne Gimnazjum przy ulicy Partyzantów zmieni się w Miejskie Centrum Kultury. 

REKLAMA

„Dawna szkoła dla której już dzisiaj brakuje funkcji oświatowej, bo przecież gimnazja zostały zlikwidowane. Dzisiaj Dom Kultury mieści się w prywatnym budynku „Egipcjanki” i nie ma szans na rozbudowę w tym miejscu, a my chcemy coś co jest odbierane jako zagrożenie – mówię o likwidacji gimnazjum – przekuć w sukces. W tym budynku powstanie wielkie Centrum Kultury. Do niego chcemy dobudować bardzo oczekiwaną salę widowiskową z dużą sceną, z możliwością organizowania koncertów, z możliwością organizowania spektakli teatralnych z sceną zewnętrzną skierowaną na park. Sceną, która będzie otwarta na park i będzie przez cały letni czas w sposób przyjazny dla wszystkich zapraszać na koncerty, zapraszać do tego by młodzi artyści z Końskich mogli zaprezentować swoje talenty.” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Plany, projekty i wizualizacje już są. Widzimy na nich Centrum Kultury z miejscem na działalność Domu Kultury, Szkoły Muzycznej, a nawet miejskiego kina. Zaprojektowano także scenę wewnętrzno-zewnętrzną oraz salę widowiskową. Cały kompleks ma nieco nawiązywać do świątyni greckiej. –„Ma ją trochę zastąpić, ma ją przypominać. To ma być element, który oprócz funkcjonalności ma być po prostu ładny, obiekt ma przyciągać wzrok. […] To jeszcze są plany, ale żadnej inwestycji nie możemy wykonać bez planów. Nie jest tak, że przychodzi się i na ptryknięcie palcem zleca się budowę.” – mówił burmistrz Obratański .

REKLAMA

Gmina Końskie cały czas szuka źródeł do sfinansowania tej inwestycji, ale pewne jest, że niezależnie od tego czy z własnych środków, czy z udziałem pieniędzy zewnętrznych ona powstanie. Najbliższy krok jaki wykonać musi władza Końskich to rozpoczęcie procedur przetargowych. Od tego do powstania nowoczesnego Centrum Kultury w Końskich będzie już naprawdę blisko!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *