REKLAMA

Trafił do aresztu za… kradzież gumy do żucia

Policjanci zatrzymali 19–latka, który ukradł ze sklepu wielkopowierzchniowego gumę do żucia i plastikowy pojemnik na napoje, a w trakcie próby ujęcia uderzył ochroniarza i zbiegł.

REKLAMA

W poniedziałek około godziny 19.40 w jednym z marketów w Końskich, uwagę ochroniarza zwrócił 19–latek, który opuszczał sklep w pośpiechu trzymając coś pod ubraniem. Pracownik próbował zatrzymać rabusia, ale ten go zaatakował. Uderzony pięścią w twarz ochroniarz nie zdołał zatrzymać napastnika, który zbiegł ze sklepu z plastikowym pojemnikiem na napoje oraz gumami do żucia.

REKLAMA

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego koneckiej policji, którzy szybko zapoznali się z nagraniem monitoringu, po czym udali się w teren na poszukiwania. Nie minęło kilka minut jak zauważyli podejrzanego mężczyznę, który kierował się między bloki jednego z osiedli. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało 19-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież rozbójniczą mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *