REKLAMA

Uczą jak zdrowo się odżywiać i mądrze chudnąć! [wideo, zdjęcia]

Wiele placówek oświatowych i użyteczności publicznej odwiedziły ostatnio ekspertki od reedukacji żywieniowej z koneckiego oddziału Naturhouse. Byliśmy na ich prelekcji w Szkole Podstawowej w Nieświniu.

REKLAMA

Darmową lekcję z tego jak należy się odżywiać poprowadziły: Martyna Gula oraz Karolina Ksepka.

Tego typu spotkania cieszą się sporym zainteresowaniem zwłaszcza rodziców. Do tej pory panie dietetyk z Naturhouse były już między innymi w szkołach w Miedzierzy i w Pomykowie, a przed nimi kolejne prelekcje. – „Tak naprawdę chciałyśmy przedstawić rodzicom konsekwencje wynikające ze złej diety. Pomóc im w tworzeniu prawidłowego, zdrowego jadłospisu i pokazać jak ważne są nawyki żywieniowe. One kształtują się do 10 roku życia. Jako Centrum Dietetyczne Naturhouse Końskie nie tylko prowadzimy kuracje odchudzające, ale także naszą misją jest misja reedukacji żywieniowej. W związku z rosnącym problemem nadwagi i otyłości u dzieci nasze centrum zaproponowało między innymi szkołom takie właśnie bezpłatne zajęcia edukacyjne w formie prelekcji, ewentualnie warsztatów.” – powiedziała nam Karolina Ksepka, dietetyk z Naturhouse.

REKLAMA

W najbliższych dniach panie dietetyk z centrum znajdującego się w Końskich przy ulicy Hubala 11 odwiedzą jeszcze Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich, Szkołę Podstawową w Królewcu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

REKLAMA