REKLAMA

W Końskich pojawi się czujnik jakości powietrza!

W 4 lokalizacjach z województwa świętokrzyskiego w tym także w Końskich zostaną wkrótce zamontowane czujniki monitorujące jakość powietrza. Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham” dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności.

REKLAMA

Konkurs „Wiem, czym oddycham” trwał od 14 listopada do 22 grudnia 2017 r. Stawką było 150 nowych czujników jakości powietrza. 100 lokalizacji wskazali sami uczestnicy podczas internetowego głosowania (pierwsza setka rankingu z największą liczbą głosów), a kolejne 50 wybrała Fundacja Aviva z puli pozostałych zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski. Urządzenia „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można będzie śledzić na komputerze lub smartfonie.

REKLAMA

Miasto Końskie uplasowało się na 56. miejscu w głosowaniu (nasi mieszkańcy oddali dokładnie 383 głosy). Czujnik ma zostać zamontowany w okolicach koneckiego skwerku. Nasze miasto do konkursu Fundacji Aviva zgłosiło Stowarzyszenie Tak dla Końskich.

REKLAMA
REKLAMA