REKLAMA

W Końskich też protestowano przed sądem [wideo, zdjęcia]

W całym kraju trwają demonstracje, w których duża część obywateli sprzeciwia się rządowemu projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym. W piątek ludzie wyszli na ulicę także w Końskich, kolejna demonstracja przewidziana jest na sobotę. 

REKLAMA

Według różnych źródeł w protestach w kraju uczestniczy bardzo zróżnicowana liczba osób. Niemniej przekazy telewizyjne oraz nagrania amatorskie z takich miast jak Warszawa, Wrocław, Poznań, czy nawet ze stolicy naszego województwa – Kielc robią wrażenie.

Od kilku dni również do nas docierają sygnały o chęci wyjścia na ulicę przez mieszkańców Końskich. W piątek zdecydowało się na to około 25 osób. Wśród nich był były burmistrz Końskich i członek Platformy Obywatelskiej – Michał Cichocki. Na znak protestu zapalili oni znicze pod Sądem Rejonowym w Końskich, do jego elewacji przywieszono także kartkę z napisem „Wolne Sądy”. Na sobotę na godzinę 21.00 zapowiedziany jest kolejny protest.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “W Końskich też protestowano przed sądem [wideo, zdjęcia]

  1. dowiedziałem się dopiero dzisiaj. będę wieczorem ze znajomymi. pokażmy że prowincja też ma swoje zdanie.

  2. Chyba Ci ludzie nie wiedza po co sa znicze i gdzie je sie zapala.Ciekawi czy ci sami ludzie przyjda i posprzataja je czy musi to zrobic Pani sprzataczka za minimalna krajowa…bo patrzac na tych Panstwa co protestowali to nie wygladaja na biednych ludzi

  3. Do „gościa”. A jak wyglądają biedni ludzie? Z tego co widzę nie różnią się zbytnio od każdego innego mieszkańca Końskich…..

  4. Dla gościa, obywatele protestujący przed sądem powinni się pewnie ubrać jak Kargul przed wyjazdem do US.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *