REKLAMA

Relacja wideo: Rodzinny festyn w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

Festyn rodzinny to tegoroczne małe święto gminy Ruda Maleniecka. I chociaż pogoda nie dopisała to zabawa była bardzo udana, a na miejsce przybyło wielu mieszkańców tego regionu. 

REKLAMA

Na plac przyszkolny w Rudzie Malenieckiej przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Bożena Urban, starosta konecki Bogdan Soboń, wójt Radoszyc Michał Pękala, wicewójt Smykowa Radosław Orzelski, wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha, wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan. Natomiast gospodarskie honory czynili: Przewodniczący Rady Gminy Ruda Maleniecka Piotr Pałgan, wicewójt Piotr Piec i wójt Leszek Kuca. Goście, jak i mieszkańcy gminy tego dnia najczęściej patrzyli w niebo, z którego raz mniej, a raz bardziej padał deszcz. –„Ksiądz Proboszcz powiedział dzisiaj na kazaniu, że dzisiaj o godzinie 18.00 przestanie padać i przepowiednia stała się faktem. Za chwilę czeka nas fantastyczna zabawa. Jeszcze raz witam Państwa bardzo serdecznie.” – mówił we wstępie do uroczystości wójt Kuca i żartobliwie dodał –„Ta pogoda jest naprawdę fantastyczna i wymarzona wręcz, bo po długich upałach, które się dawały we znaki nam wszystkim. Myślę, że ta pogoda także uatrakcyjni naszą dzisiejszą imprezę.”.

Starosta Konecki Bogdan Soboń podkreślał, że nie aura a właśnie liczne przybycie mieszkańców na festyn tego dnia było najważniejsze. –„Wy jesteście bohaterami dzisiejszego dnia, bo deszczu się nie baliście. A stare ludowe przysłowie w tym względzie mówi – trudności są po to żeby je pokonywać.”  – mówił ze sceny starosta Soboń, mieszkający w gminie Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Natomiast w imieniu pozostałych zaproszonych gości głos zabrał wójt Radoszyc Michał Pękala. –„Ja chciałbym tylko pogratulować gminie Ruda Maleniecka pozyskanych środków. Już wchodzi firma, która będzie rozbudowywała halę sportową o nowe trybuny. Pozyskaliście też dotację na bibliotekę – gratulację, wiem też, że pozyskano pieniądze na kanalizację. To szerokie spektrum realizacji, więc składam na ręce wójta i przewodniczącego gratulacje. Oby tak dalej.” – mówił włodarz sąsiedniej gminy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na początek edukacyjny i bardzo widowiskowy pokaz zaprezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej. Druhowie uwalniali mężczyznę zakleszczonego w rozbitym aucie. Widowisko poprowadził zawodowy strażak – Gerard Pachuc.

W stoiskach rozbitych na przyszkolnym boisku każdy przybyły mógł częstować się lokalnymi przysmakami, a wśród nich najpyszniejsze były pierogi z kapustą i grzybami. Za przygotowanie tych specjałów odpowiadali mieszkańcy sołectwa Dęba oraz stowarzyszenia „Królewski Karp” z Rudy Malenieckiej. Najmłodsi mogli zaś skorzystać z licznych animacji. Było też malowanie buziek, a nawet dojenie sztucznej krowy.

Z kolei na scenie prezentowały się grupy disco-polo: najpierw lokalny zespół Saturn, a potem gwiazda dnia – Fox.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA