REKLAMA

W Radoszycach trwają szkolenia komputerowe [wideo, zdjęcia]

„NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług” to nazwa projektu, który gmina Radoszyce realizuje od jakiegoś czasu. W jego ramach sto osób powyżej 25 roku życia przechodzi właśnie szkolenia komputerowe. Projekt jest zupełnie bezpłatny.  

REKLAMA

Celem projektu jest zwiększenie stopnia kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług wśród osób, które ukończyły 25 rok życia z terenu Gminy Radoszyce. Na realizację projektu gmina otrzymała 56 tysięcy złotych –„To duży projekt. Pierwszy projekt zrealizowaliśmy i tam mieliśmy 80 osób przeszkolonych. W tym projekcie zakładamy, że 100 osób przejdzie szkolenia komputerowe. Dodatkowym grantem jest dziesięć stanowisk komputerowych, które pozostaną na terenie naszej gminy i powędrują do szkoły podstawowej” – opowiadał nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Dofinansowanie objęło bowiem zakup 10 nowoczesnych komputerów – wyposażonych w ekran dotykowy, z możliwością odłączenia klawiatury i pracą w trybie tabletu. Cały czas można dołączać do szkoleń, wciąż jest kilka wolnych miejsc, a zapisy trwają pod numerem telefonu: 41 373 50 83, osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach, ul. Żeromskiego 28, 26-230 Radoszyce. Natomiast pierwsze osoby już uczestniczące w szkoleniach zapewniają o swoim wielkim zadowoleniu z podjęcia dodatkowych zajęć –„Uczestniczymy w zajęciach dla grupy seniorów. Nauczyliśmy się dzisiaj pisać różne znaki „ć”; „ź”; „,”; „,”. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kursu, ponieważ nigdy nie jest na naukę za późno […]  Na pewno czuję się pewniejsza i nie tylko ja, ale cała grupa. Wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci i czują się pewniejsi. Ponadto mamy jeszcze pomoce, które nam są potrzebne i poczęstunek” – opowiada Teresa Basiak, uczestniczka szkoleń.

REKLAMA

Każdy kto zechce wziąć udział w szkoleniu znajdzie temat adekwatny do swoich potrzeb –„To jest projekt unijny, prowadzimy tutaj szkolenia dla seniorów, dla osób powyżej 25 roku życia. Tematy są różne: od seniora w internecie, przez przelewy bankowe, konto EPUAP. Dzisiaj piszemy sobie, a to jest senior w internecie, będziemy też wysyłać maile, załączniki. Tutaj radoszyccy seniorzy spisują się bardzo dobrze, ja jestem zadowolony z tego, że mam te zajęcia, bo z seniorami się bardzo dobrze współpracuje” – tłumaczy Daniel Łakomiec, instruktor zajęć.

Oprócz wspomnianych można zapisać się też na zajęcia „Rolnik w sieci”; „Kultura w sieci”; „Mój biznes w sieci” i kilka innych. Każdy uczestnik otrzymuje od organizatora zestaw gadżetów –„To są rzeczy podstawowe do pisania: teczki, notatniki, długopisy, ale dodatkowo uczestnicy otrzymują pendrive’y, które się przydadzą w dalszej pracy z komputerem”   – mówi instruktor.

Projekt na terenie gminy Radoszyce realizowany jest do końca lutego.

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *