REKLAMA

Wakacje z Centrum Kultury w Gowarczowie [zdjęcia]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie postanowiło umilić czas dzieciom podczas wakacji organizując różne ciekawe zajęcia. 

REKLAMA

Wakacje w Centrum Kultury w Gowarczowie (5)

Wakacje z Centrum Kultury rozpoczęły się 11 lipca i zakończą się 15 sierpnia. W zajęciach uczestniczy 38 osób (3 grupy). Na początku uczestnicy projektu zostali zapoznani z historią i tradycjami regionu, odwiedzili bibliotekę, a także Annę Żuk – żonę byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Gowarczowie – Stanisława Żuka.
Na historyczną lekcję zaprosił także wikary miejscowej parafii ks. Adam Głuszek. Zapoznał dzieci z dziejami kościoła parafialnego i filialnego kościółka Św. Rocha.
Na zakończenie zorganizowano ognisko w Kamiennej Woli. Zebrani mogli posłuchać opowieści sołtysa Tomasza Młynarczyka o historii miejscowości. W spotkaniu wzięli udział także wójt Stanisław Pacocha oraz zastępca Marzena Dziewit. Podczas tego pożegnalnego spotkania najmłodsi szukali również skarbów za pomocą wykrywacza metali.

REKLAMA

Wszystkie atrakcje zorganizowane w Gowarczowie w wakacje odbywają się w ramach akcji „Miksujemy wakacje”. Oprócz różnych wycieczek dzieciaki przez cały czas pracowały w pracowniach Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej: plastycznej oraz muzycznej. Owoce ich starań będzie można zaś zobaczyć i usłyszeć podczas tradycyjnego festynu na św. Rocha w poniedziałek 15 sierpnia.

Zdjęcia (gowarczow.pl)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA