REKLAMA

Wciąż można otrzymać dotację do wymiany pieca

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i Gminy Końskie zadecydowano o kontynuacji programu dopłat do wymiany starych pieców na nowe – bardziej ekologiczne. O dotacje mogą starać się mieszkańcy całej gminy. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Przypomnijmy, że  miasto dopłaca do wymiany 50 % kosztów (na zakup urządzenia oraz montaż), ale łączna kwota dopłaty nie może przekroczyć 5 tysięcy złotych. Ważne jest by nowy piec był takim, który do ogrzewania zużywa jedno z paliw: gaz olej lub pelet.

REKLAMA

W ubiegłym roku program dotacji cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Początkowo mogli z niego korzystać tylko mieszkańcy miasta Końskie. Wtedy 20 osób zdecydowało się na wymianę pieca przy udziale dotacji.  W drugim naborze w 2017 roku możliwość wymiany, zgodnie z nowym regulaminem miały również sołectwa. Z tego naboru zostało zrealizowanych 45 inwestycji, z czego 19 na terenie miasta Końskie, a 26 z terenu gminy. Oznacza to, że łącznie z dotacji skorzystało już 65 domostw.

Chętni na wymianę swojego pieca wciąż mogą się zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA