REKLAMA

Winda w Starostwie już działa! [wideo, zdjęcia]

Na tę inwestycję czekano od wielu lat i w końcu się doczekano. Mowa o instalacji windy w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Staszica w Końskich. Od kilkunastu dni można nią już dotrzeć na wyższe piętra budynku. 

REKLAMA

„Można spokojnie z tej windy już korzystać. Wiemy, że nawet kilka osób niepełnosprawnych które nie mogły wcześniej dostać się na wyższe kondygnacje już z niej korzystało. Dla nich drugie, trzecie piętro było barierą nie do przebycia, a dzisiaj po prostu mogą historycznie przyjechać i spotkać się z osobami, gdzie wcześniej nie było to możliwe.”  – mówi nam Bogdan Soboń, starosta konecki.

Do windy można się dostać od tyłu budynku. Każdy kto ma potrzebę wjechania z parteru na górę musi najpierw udać się za przybudówkę Powiatowego Urzędu Pracy i tuż obok niej znajduje się wejście do windy. Koszt realizacji tej inwestycji to 1 milion złotych. –„Grunt grząski nie pozwalał zrobić taniej i szybciej, ale mamy to już za sobą. Działa i zapraszamy do korzystania. Dla osób starszych i niepełnosprawnych jest ogromne udogodnienie.” – tłumaczy starosta.

REKLAMA

Budowę windy kwotą 100 tysięcy złotych dofinansował także Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA