REKLAMA

Dwa różne wyniki badań, woda w Gosaniu była czysta?

Sprzeczne komunikaty wysyłają jednostki odpowiedzialne za kontrolę jakości wody. Powiatowy Inspektorat Sanitarny stwierdził, że woda z ujęcia w Gosaniu w gminie Stąporków nie nadaje się do spożycia, a Wojewódzki uznał, że jest zupełnie czysta!

REKLAMA

Informację o tym, że woda z ujęcia w Gosaniu nie nadaje się do spożycia Powiatowy Inspektorat Sanitarny podał w środę 12 września. Tego samego dnia Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej dokonał kolejnych poborów wody, skierował je do badań, a ich wynik był zupełnie inny – woda nie miała zanieczyszczeń, w tym nie było w niej bakterii coli.

Wykonano również kolejne badanie w tym ujęciu, a także w Smarkowie (gdzie woda także była nieco skażona i nadawała się do spożycia po przegotowaniu). Próbki przebadał Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny i także tym razem okazało się, że ciecz jest zupełnie czysta i można z niej korzystać na dowolny sposób (komunikat z 14 września).

REKLAMA

W dwa dni po pierwszym komunikacje kolejny wydał także Powiatowy Inspektorat Sanitarny – i tym razem mówił on o czystej wodzie.

Wciąż nie wiadomo skąd tak rozbieżne wyniki w różnych jednostkach zajmujących się poborami i badaniami wody.

REKLAMA

One thought on “Dwa różne wyniki badań, woda w Gosaniu była czysta?

  1. Pingback: Sanepid o skażeniu wody z wodociągu Gosań | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA