REKLAMA

Wójt Pacocha o budżecie na 2017 rok [wideo]

Budowa ośrodka zdrowia to absolutny priorytet dla wójta Gowarczowa Stanisława Pacochy. Nie rozumie on dlaczego część radnych sprzeciwia się tej inicjatywie.

REKLAMA

Podczas ostatniej sesji odbyło się głosowanie nad budżetem i nie było ono jednogłośne. O tamte wydarzenia, a także o to co znajduje się uchwale budżetowej, tzn. jakie inwestycje będą wykonywane w gminie Gowarczów w 2017 roku postanowiliśmy zapytać wójta tej jednostki samorządowej Stanisława Pacochę.

„Jak wiecie Państwo sesja budżetowa jest sesją taką najgorętszą z tych wszystkich sesji, które są w ciągu roku. Wiadomo, że chodzi o budżet i ustalenie tego co ma w nim być. Moim priorytetem była budowa ośrodka zdrowia. Jest ujęty w budżecie na rok 2017. Zabezpieczyliśmy dosyć sporą kwotę, bo 1 milion 300 tysięcy złotych na budowę tego ośrodka. Tylko dziwi mnie fakt, że niektórzy radni, którzy nawet w swojej kampanii wyborczej i później deklarowali chęć budowy tego ośrodka. Jednak przy głosowaniu wychodzi coś innego, na komisjach także wyrażali swoje poglądy i byli za projektem tego budżetu – nie wszyscy, ale część z rady tak. A kiedy przyszło do głosowania na sesji w sprawie budżetu i mamy sześciu radnych, którzy są przeciwko i jeden się wstrzymał. Rozumiem, że budżet to nie tylko ośrodek zdrowia, ale są i inne inwestycje i radni by sobie życzyli by w ich sołectwach, miejscowościach były one wykonywane. Ja mogę powiedzieć, że ten budżet to nie tylko ośrodek zdrowia. Mamy zabezpieczone pieniądze na remont remizy strażackiej w Bębnowie – 50 tysięcy, mamy zabezpieczone pieniądze na drogę w Rudzie Białaczowskiej, mamy 300 tysięcy zabezpieczone na przebudowę boiska w Gowarczowie, mamy zabezpieczone na projekty dróg w naszej gminie, również na drogi powiatowe, na oświetlenia. Naprawdę jestem zaskoczony tym, że rada – nie chciałbym użyć słowa złośliwie – podeszła do tego budżetu, ale że trzech radnych gowarczowskich, nie wszyscy, bo poza p. Przewodniczącym głosowali przeciwko budżetowi i przeciwko ośrodkowi zdrowia. Przecież wcześniej p. były Przewodniczący cały czas mówił, że jest za budową ośrodka, podobnie pan radny Boba. Największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że w Radzie Społecznej ZOZ jest p. Henryk Boba i p. Magdalena Lewandowska, a oni również byli przeciwko budowie tego ośrodka zdrowia. Jakiś argumentów dlaczego nie było, zagłosowali i na tym się skończyło. To absurd, że budżet zadłuża gminę. Nie wiem skąd Pan ma takie wiadomości. Budżet jest dosyć skromny. Mamy w sumie przeszło 17 milionów, ale odliczając deficyt i pieniądze znaczone na tak zwane 500 + zostaje nam około 12 milionów. Z tego budżetu jest 18 % na inwestycje. Uważam, że jest tego dużo i coś się w tym Gowarczowie dzieje. Oczywiście mam opozycję, która mnie krytykuje i ona ma do tego prawo. To mnie jeszcze bardziej motywuje do pracy. Nie jest prawdą, że gmina jest zadłużona. W tym roku deficyt to 1,4 miliona, ale nadwyżki generalnie mamy przeszło 2 miliony. Dziękuje tym radnym, którzy zagłosowali za budżetem, którzy kierowali się rozsądkiem, a nie grą polityczną.” – opowiedział nam o budżecie i ostatniej sesji wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

W Biuletynie Informacji Publicznej gminy Gowarczów możemy już znaleźć rozpisany przetarg na wykonawcę nowego ośrodka zdrowia. Oznacza to, że władza działa bardzo szybko, ponieważ poszukiwanie firmy budowlanej rozpoczęto już chwilę po decyzji radnych o zgodzie na budowę ośrodka.

Tak ma wyglądać nowy Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie.

Tak ma wyglądać nowy Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *