REKLAMA

Wspaniałe radoszyckie przedszkole już otwarto! [fotogaleria]

We wtorek w Radoszycach wszyscy świętowali: włodarze, nauczyciele, dziadkowie, rodzice i przede wszystkim dzieci. Gmina ta właśnie zażegnała swój największy problem. Ma przedszkole z prawdziwego zdarzenia, w którym dziś naukę rozpoczęło 175 dzieci w siedmiu grupach. 

REKLAMA

Obszerna relacja wideo już wkrótce. 

REKLAMA

W lutym 2017 roku jeszcze wtedy wójt Michał Pękala ogłosił przetarg na budowę przedszkola. Pomimo mniejszych i większych trudności budynek już stoi i jest na pewno najpiękniejszą tego typu placówką w powiecie koneckim. Przedszkole posiada kolorowe przestronne sale zajęć, szatnie dla każdej z grupy oraz pełen węzeł sanitarny. Na dodatek przed budynkiem placówki stoi już nowoczesny plac zabaw, a za nim znajduje się spory parking. To ogromna zmiana dla społeczności przedszkolnej z Radoszyc, bo przypomnijmy że dotychczas dzieci musiały dojeżdżać do przedszkola do pobliskiego Grodziska. Taki stan rzeczy to powód do dumy dla dyrektor jednostki Elżbiety Popiel oraz burmistrza Michała Pękali.

Trzeba przyznać, że do zrealizowania tego marzenia przyczynili się także politycy związani z władzą wojewódzką. Dofinansowanie na budowę przedszkola przyznać musiał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, a przypomnijmy, że obiekt kosztował gminę  około 3,5 miliona złotych z czego 2,5 miliona pochodzi ze środków zewnętrznych.

We wtorek symboliczną wstęgę przecięły dzieci, a oprócz rodziców i wychowawców towarzyszyli im: burmistrz Michał Pękala, starosta konecki Bogdan Soboń, marszałek województwa Adam Jarubas, członkini zarządu województwa Agata Binkowska, czy przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Marian Jankowski. Obiekt wyświęcił ks. Jacek Jurczak, a po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych wszyscy przybyli mogli zwiedzać ten przepiękny, pachnący świeżością budynek!

Warto dodać, że radoszyckie przedszkole od razu zostało znakomicie wyposażone. Na ten cel gminni urzędnicy pozyskali kolejne 950 tysięcy złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *