REKLAMA

Za chwilę ruszy remont Grzybowej i Kiepury [wideo, zdjęcia]

Wielka radość może zapanować w domach mieszkańców koneckich ulic: Grzybowej oraz Kiepury. Już za moment przejdą one gruntowne remonty. Gmina rozstrzygnęła przetargi. 

REKLAMA

Najpóźniej w połowie wakacji oba odcinki będą wyglądały jak nowe.-„Zgodnie z deklaracjami tych, którzy zwyciężyli w przetargu ulica Grzybowa zostanie przebudowana w ciągu trzech miesięcy od chwili podpisania umowy, a ulica Kiepury w ciągu czterech miesięcy. Tutaj zakres jest nieco większy i bardziej skomplikowany. Jeżeli te umowy podpiszemy w połowie marca to znaczy, że przed wakacjami na Grzybowej będzie już nawierzchnia asfaltowa, a ulica Kiepury powinna zostać skończona w lipcu.” – tłumaczył nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Dotychczas ulica Grzybowa wyglądała niczym szwajcarski ser. Remont z pewnością ulży wszystkim zamieszkującym przy tej jednej z ostatnich ulic w Końskich. Koszt remontu Grzybowej to 603 tysiące złotych. Długość odcinka wynosi 354 metry. Oprócz nawierzchni asfaltowej w tym przypadku zostaną wykonane także utwardzone pobocza.

REKLAMA

Z kolei remont ulicy Kiepury pochłonie 932 tysiące złotych.  Tutaj oprócz samej nawierzchni zostaną też wykonane: chodniki, oświetlenie i krawężniki. 575 metrów ulicy Kiepury zostanie niemal na nowo zbudowane także dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych. Ponad 450 tysięcy pochodzić będzie nie z budżetu gminy, a z programu przebudowy dróg lokalnych.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA