REKLAMA

Za chwilę ruszy remont Grzybowej i Kiepury [wideo, zdjęcia]

Wielka radość może zapanować w domach mieszkańców koneckich ulic: Grzybowej oraz Kiepury. Już za moment przejdą one gruntowne remonty. Gmina rozstrzygnęła przetargi. 

REKLAMA

Najpóźniej w połowie wakacji oba odcinki będą wyglądały jak nowe.-„Zgodnie z deklaracjami tych, którzy zwyciężyli w przetargu ulica Grzybowa zostanie przebudowana w ciągu trzech miesięcy od chwili podpisania umowy, a ulica Kiepury w ciągu czterech miesięcy. Tutaj zakres jest nieco większy i bardziej skomplikowany. Jeżeli te umowy podpiszemy w połowie marca to znaczy, że przed wakacjami na Grzybowej będzie już nawierzchnia asfaltowa, a ulica Kiepury powinna zostać skończona w lipcu.” – tłumaczył nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Dotychczas ulica Grzybowa wyglądała niczym szwajcarski ser. Remont z pewnością ulży wszystkim zamieszkującym przy tej jednej z ostatnich ulic w Końskich. Koszt remontu Grzybowej to 603 tysiące złotych. Długość odcinka wynosi 354 metry. Oprócz nawierzchni asfaltowej w tym przypadku zostaną wykonane także utwardzone pobocza.

REKLAMA

Z kolei remont ulicy Kiepury pochłonie 932 tysiące złotych.  Tutaj oprócz samej nawierzchni zostaną też wykonane: chodniki, oświetlenie i krawężniki. 575 metrów ulicy Kiepury zostanie niemal na nowo zbudowane także dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych. Ponad 450 tysięcy pochodzić będzie nie z budżetu gminy, a z programu przebudowy dróg lokalnych.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Za chwilę ruszy remont Grzybowej i Kiepury [wideo, zdjęcia]

 1. Na Grzybowej ma być zrobiona ulica bez chodników. Mieszkańcy proszą się o tą ulicę od lat. Ostatnie zapewnienie mówiło, że inwestycja będzie realizowana pod warunkiem otrzymania dotacji na ul.Grzybową i ul.Kiepury. Skoro będzie realizacja rozumiem, że tak się stało.
  Na konsultacjach społecznych pozornie ustalano z mieszkańcami zmiany. Ustalenia dotyczyły drogi z chodnikiem po jednej stronie na całej długości. To teraz chociaż chodnikiem można dokuczyć, pewnie…
  A na Kiepury wywalimy cały istniejący chodnik na długości 2 razy dłuższej i położymy nowy, a co tam, wywalimy również oświetlenie i damy nowe! Kto bogatemu zabroni! Przecież, Kiepury bardziej widoczna bo w centrum, a wybory za pasem.
  smutne

 2. Naobiecywali z chodniczkami, a teraz mają Was w d., proste. Ile tam mieszka osób? nie opłaca się, za mała liczba głosów. Lepiej wywalić całkiem dobre chodniki z Kiepury, bo to widać z daleka – cały blok, ba – osiedle widzi. A tam pod lasem…
  może jak się poprosi to te stare chociaż Wam przeniosą, te z Kiepury 😀

 3. hahaha bez chodników, cytując kolegę powyżej – ładnie mają was w d#**e!
  Spoko, możecie sobie pochodzić po Kiepury jakby coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *