Za nami druga kolejka wiosennych rozgrywek KLF [zdjęcia]

Druga kolejka organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY Koneckiej Ligi Futbolu pokazała, że choć futbol jest grą zespołową, gwiazdy są potrzebne każdej drużynie.

W Młodej Ekstraklasie gwiazdami meczów drugiej kolejki byli: Paweł Mendygrał, Aleks Kuśmierczyk, Kuba Natkański oraz Olek Pilarski. Świetna postawa Pawła, Aleksa i Olka pozwoliła ich drużynom, odpowiednio: UKS-owi, Alternativ i San Escobar, wygrać swoje mecze. Z kolei fruwający między słupkami Kuba Natkański uratował Artimedze remis w starciu z ekipą o wdzięcznej nazwie Pogoń Bydło.

W meczach Ekstraklasy najjaśniej błyszczeli Michał Jasiński, Tomek Fidor oraz ofensywa Klubu 16. Cztery gole Michała, w kluczowym okresie meczu, otworzyły drogę Rondo do kolejnego zwycięstwa i umocnieniu się na pozycji lidera. Hat trick Tomka Fidora okazał się być wart pierwszych w Ekstraklasie punktów dla Thrash Attack. Pierwsze punkty w tym sezonie wywalczył też Klub 16, w którym rej wodzili Mariusz Świercz, Rafał Ścisłowicz i Jacek Swat.

Swój dzień w meczu z Dachami miał snajper Ronda – Michał Jasiński.

Następna kolejka już za tydzień. Możliwe, że na firmamencie zabłysną nowe gwiazdy.

Młoda Ekstraklasa – 2 kolejka – 14.05.2017r.

Rada Ministrów – UKS Końskie 2 : 8 (2 : 4)

Bramki: Rada Ministrów: Malicki, Tysiąc; UKS – P. Mendygrał 4, Baczewski,
M. Mendygrał, Karasiński

Miłe złego początki. Rada Ministrów jako pierwsza zdobyła bramkę, ale im dalej w mecz, tym było gorzej. O ile jeszcze w pierwszej połowie przewaga gości nie była przygniatająca, o tyle w drugiej gospodarze byli już tylko tłem dla rywala, w szeregach którego szczególnie udane zawody rozegrał trio: Paweł Mendygrał, jego brat Mateusz oraz Damian Baczewski.

Alternativ – Kansas Kazanów 7 : 3 (4 ; 1)

Bramki: Alternativ: Kuśmierczyk 2, Franczyk 2, Chendoszko, Głowiński, Majewski; Kansas – Duda, Nowak, J. Deperas

Mecz kolejki nie rozczarował. Zaczęło się od prowadzenia Kansas, ale później młoda drużyna Alternativ, wzmocniona bardziej ogranymi, wodzącymi rej na boisku Aleksem Kuśmierczykiem i Wiktorem Franczykiem, złapała wiatr w żagle, czego efektem były aż cztery zdobyte w pierwszej połowie bramki (szczególnej urody był gol Kamila Głowińskiego). Trzybramkowe prowadzenie chyba zanadto uspokoiło gospodarzy, bowiem w drugiej połowie dali się zepchnąć do defensywy. Kansas ambitnie goniło wynik, było w pewnym momencie o krok od remisu, ale końcówka należała do wyraźnie lepszego tego dnia Alternativ.

Pogoń Bydło – Artimega 2 : 2 (1 ; 1)

Bramki: Pogoń – Marszalik, Wiaderny; Artimega – Czerski, Pytlos

PO nieco sennej pierwszej połowie (in plus ładna solowa akcja Mikołaja Czerskiego) w drugiej spotkanie się ożywiło. Po golu najlepszego w szeregach Pogoni Mateusza Wiadernego gospodarze wyszli na prowadzenie i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Miast jednak podwyższyć rezultat, bo były ku temu okazje (świetna postawa Jakuba Natkańskiego w bramce Artimegi), sami pod koniec meczu stracili gola i mieli szczęście, że w ostatnich sekundach meczu goście zmarnowali „setkę”.

Radośni – San Escobar 3 : 5 (1 : 4)

Bramki: Radośni – samobójcza, Guzikowski, Sobczyk; Pilarski 2, Chendoszko, Michorek, Cichoń

Debiutujący w KLF Radośni zaczęli nieco onieśmieleni i po kilku minutach przegrywali 0 : 2. Po samobójczym golu wrócili do gry, ale goście, ze świetnie dysponowanym Olkiem Pilarskim w składzie, ponownie odskoczyli rywalowi.
W drugiej części meczu gospodarze zagrali jeszcze odważniej, ale San Escobar spokojnie obroniło zwycięski wynik.

Tabela

Ekstraklasa – 2 kolejka – 14.05.2017r.
Strzelcy
: Duda (Kansas) – 9, P. Mendygrał (UKS) – 4, Kosmal (Kansas) – 3, Pytlos (Artimega) – 3, Wójcik (Kansas), Trojanowski, Broniecki, Michorek, Pilarski (wszyscy San Escobar), Kuśmierczyk, Franczyk (Alternativ) – 2.

Rondo – Dachy Fornalczyk 9 : 3 (3 : 2)

Bramki: Rondo – M. Jasiński 4, Kochanowski 2, Bednarek 2, Słonicki; Dachy – Kucharski 3

Rondo nie zwalnia tempa. Po zdobyciu mistrzostwa w poprzednim sezonie, w tym odniósł już dwa zwycięstwa w starciach z trudnymi rywalami. Mecz z Dachami rozpoczął się dla gospodarzy wybornie, bowiem już pierwsza akcja przyniosła im bramkę. Zawodnicy Dachów nie zamierzali jednak składać broni i bardzo szybko wyrównali, by chwilę później, za sprawą skutecznego Darka Kucharskiego, objąć prowadzenie. Potem jednak show rozpoczął Michał Jasiński, który dwukrotnie przed i dwukrotnie po przerwie pokonywał bramkarza gości. Przewaga trzech bramek wyraźnie uskrzydliła gospodarzy, co odzwierciedla końcowy rezultat.

Wincentów – Thrash Attack 4 : 5 (3 ; 3)

Bramki: Wincentów – D. Wąsik, Stasiński, Gąszcz, B. Wąsik; Thrash Attack – Fidor 3, Krasowski 2

Po emocjonującym, trzymającym w napięciu do ostatnich minut meczu Thrash Attack zdobył historyczne, pierwsze punkty w Ekstraklasie KLF. Droga do zwycięstwa okazała się ciernista, bowiem grający w nowym, nieco eksperymentalnym składzie gospodarze wykazali się niezwykłą walecznością i ambicją, aż trzykrotnie doprowadzając do remisu. Odpowiedzi nie udzielili tylko na zdobytą w samej końcówce bramkę najlepszego aktora spektaklu – Tomka Fidora – co kosztowało młodą drużynę utratę punktów.

Klub 16 – Auto Komis Daniel Zych 7 : 4 (2 : 2)

Bramki: klub 16 – Swat 2, Kuzdak, Ostatek, Ścisłowicz, Żuwalski, Majchrzak; Auto Komis – Karbownik, Stępień, Grzegorczyk, K. Zych.

Poszanowali się najwidoczniej w sobotę zawodnicy Klub 16 i mimo straty już dwóch goli, potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po wyrównanej pierwszej połowie goście lepiej zaczęli drugą i po golach Arka Grzegorczyka oraz Kryspina Zycha prowadzili 4 ; 2. Potem jednak Auto Komis „stanął”, zaczął popełniać proste błędy, a Klub 16 zaczął grać jak za najlepszych lat. Po akcjach Mariusza Świercza, Rafała Ścisłowicza, Jacka Turlejskiego i spółki ręce same składały się do oklasków.

Pauza: Czarodzieje.