REKLAMA

Zostań Harcerzem! Trwa nabór do Hufca ZHP Końskie [wideo, zdjęcia]

Koneccy harcerze zapraszają w swoje szeregi. Dołączyć może niemal każdy kto tylko zgadza się z ideałami ZHP – nieważny jest wiek, czy miejsce zamieszkania. Zobaczcie ich klip promocyjny. 

REKLAMA

Film promocyjny wykonany przez Zespół ds. Promocji Hufca ZHP Końskie w składzie: Julia Stoszewska – zawartość merytoryczna, konsultacje; Daria Smolec -zawartość merytoryczna; Julia Sak – zdjęcia; Patryk Czekaj – zdjęcia i montaż

„Misją ZHP jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań”

REKLAMA

Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi w tym roku stulecie swojej działalności, jednak harcerstwo na terenie naszego powiatu powstało wcześniej i trwa do dnia dzisiejszego. Hufiec ZHP Końskie im. Partyzantów Ziemi Koneckiej od ponad 100 lat realizuje idee zawarte w Misji ZHP, kierując swój program wychowawczy do dzieci i młodzieży z powiatu koneckiego. Obecnie w zajęciach 18 aktywnie działających drużyn i gromad bierze udział ponad 200 zuchów i harcerzy. W czterech grupach metodycznych: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy – nasi podopieczni realizują program dostosowany do ich wieku, potrzeb i zainteresowań.

Podczas zbiórek, biwaków, rajdów, zimowych i letnich wyjazdów, młodzi ludzie nabywają umiejętności przydatne w życiu codziennym. Poprzez działanie uczą się m.in. pracy w zespole oraz odpowiedzialności za siebie i otaczający świat, a zdobyte w drużynach umiejętności bezsprzecznie przydają się w dorosłym życiu. Nie bez powodu wiele osób, które przeszły przez harcerski program wychowawczy zajmuje obecnie wysokie stanowiska w życiu społecznym. Do organizacji może wstąpić każdy, kto wykazuje chęć i przyjmuje ideały Związku Harcerstwa Polskiego.

Kontakt do poszczególnych drużyn odnaleźć można na stronie internetowej Hufca, oraz na Facebook’u:

http://konskie.zhp.pl

https://www.facebook.com/zhpkonskie

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA