REKLAMA

10 lecie koła emerytów w Radoszycach! To obecnie duża organizacja! [wideo, zdjęcia]

Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów Polskiego Związku Emerytów z Radoszyc w piątek obchodziło swój niepowtarzalny jubileusz. Seniorzy w Radoszycach działają już od dziesięciu lat! Z roku na rok starszych osób chętnych do aktywnego spędzania czasu w tej gminie przybywa, bo obecnie koło to już duża organizacja. 

REKLAMA

„Zakładano związek w 2009 roku i było wtedy 11 osób […] Liczne koło, bo zaczęło się od 11 osób, a teraz mamy 59 i już dzisiaj zapisuje się 60-ta. Także będziemy mieli na dziesięciolecie 60 osób. Układa nam się świetnie współpraca z panem burmistrzem. Dzień seniora, teraz. Zawsze mamy pomoc, odwiedza nas, ponieważ co drugi wtorek mamy spotkania. […] Teraz są projekty i wcześniej były np. tańce, wyjazdy do Torunia, do teatru, filharmonii i do Kielc. Teraz wniosek złożony i będą nowe oferty” – mówi Teresa Basiak, obecna prezes koła radoszyckiego związku.

O tym, że gmina pamięta o seniorach podczas jubileuszowego spotkania zapewniał burmistrz Michał Pękala. Wymieniał on liczne projekty, które realizowano z myślą o tej grupie mieszkańców –„Realizowany z Wami był między innymi wniosek związany z wyjazdami. Wyjeżdżaliśmy do amfiteatru, do kina, do Torunia. Była muzykoterapia i inne zajęcia. To był wniosek z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na kwotę 102 tysiące złotych z czego 80% było dofinansowane z ministerstwa, a reszta z naszych środków” – mówił do seniorów burmistrz Pękala i dodawał, że kolejne projekty są przed tą grupą –„Złożyliśmy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wniosek na wartość 1 milion 211 tysięcy złotych. Będą to między innymi zajęcia ruchowe, zajęcia artystyczne i kulinarne, opieka psychologiczna, zajęcia szachowe, majsterkowanie np. dla p. Stanisława. Spotkania ze specjalistami, lekarzami, policją, indywidualna rehabilitacja i oczywiście wyjazdy. Trzymajcie kciuki by i ten wniosek skutecznie nam się udało zrealizować” – zapowiadał burmistrz Pękala.

REKLAMA

Podczas jubileuszowego spotkania każdy z członków koła otrzymał dyplom z podziękowaniem, a po części oficjalnej był już czas by spróbować pysznych: torta oraz kugla oraz prowadzić długie rozmowy, w których nie tylko wspominano czasy minione, ale i planowano kolejne działania na terenie gminy Radoszyce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *