REKLAMA

14 praw jazdy zatrzymanych w weekend

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w miniony weekend zatrzymali 14 praw jazdy. Kierowcy stracili uprawnienia w wyniku przekraczania prędkości bądź jazdy pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

W ubiegły weekend mundurowi zatrzymali 9 uprawnień z powodu nadmiernej prędkości w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą został 28-latek jadący osobowym volkswagenem. Mężczyzna na ul. Kieleckiej w Końskich przekroczył prędkość o 74km/h. Dodatkowo swoje prawa jazdy utraciło 3 nietrzeźwych kierujących, wśród których był 21 – letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna spowodował kolizję w Końskich na rondzie im. Jana Małachowskiego po czym uciekł z miejsca zdarzenia. O tym zajściu pisaliśmy TUTAJ. Dwóch kolejnych kierowców po brawurowej jeździe pożegnało się z uprawnieniami.

policyjne-rady-na-dlugi-weekend_55422e10

REKLAMA

W poniedziałek policjanci z drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Więcej niż zwykle patroli pojawiło się na drodze W-728 w kierunku Sielpi oraz na drodze krajowej nr 42 w rejonie Stąporkowa. Wśród ponad 750 badanych dwóch kierujących było w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę.

„Pośpiech, lekkomyślność, brawura i alkohol – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Miejmy nadzieję, że nie tylko kary ale również apele i przestrogi przyniosą oczekiwany skutek.” – mówi rzecznik koneckiej policji, Tomasz Kruszyna.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz