REKLAMA

35 lat Zespołu Ludowego z Mokrej z Przeglądem Rękodzieła! [wideo, zdjęcia]

Dwie ciekawe imprezy w piątek miały miejsce w Domu Kultury w Stąporkowie. Przede wszystkim świętowano 35 lecie „Mokrzaneczek”, ale tym urodzinom towarzyszył już XXIII Przegląd Rękodzieła Artystycznego i Ludowego.

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć fragmenty występów przygotowane na 35 urodziny „Mokrzaneczek”. 
W holu stąporkowskiego Domu Kultury pojawiły się prace wykonane w przeróżnych technikach plastycznych ponad 30 artystów. Pokazywano tam więc hafty, obrazy, rzeźby. Wiele z nich związanych było z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Przegląd Rękodzieła i Artystycznego spełniał też funkcję kiermaszu, bo część z prac można było zakupić.

Po obejrzeniu i omówieniu wszystkich prac uwaga przybyłych przeniosła się do sali teatralnej. Tam na scenie brylowały już Zespół Ludowy z Mokrej, który obchodzi swoje 35-lecie. Z tej okazji zespół zaprezentował widowisko słowno-muzyczne opracowane przez Sebastiana Moczarskiego, który jest mocno zaangażowany w jego pracę, a jednocześnie jest pracownikiem MGOKiS w Stąporkowie.

REKLAMA

Podczas urodzin „Mokrzaneczek” zaprezentował się także zaprzyjaźniony zespół ludowy „Smarkowianki”. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń – między innymi od burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej oraz członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusza Goska.

Na koniec wszyscy przybyli mogli poczęstować się pysznym, jubileuszowym tortem.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *