REKLAMA

4 złote medale Koneckiego Klubu Karate Kyokushin [zdjęcia]

W sobotę (17 listopada) w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate Kyokushin (PFKK) do lat 18. W zawodach wzięli udział podopieczni Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

REKLAMA

„Zawody te są dodatkowym turniejem oprócz Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, które odbywają się pod egidą Polskiego Związku Karate (PZK). Mają nieco inną formułę, wprawdzie zakres technik jest podobny jednak formuła jest bardziej otwarta. Dzieję się tak dlatego, że rywalizacja odbywa się bez ochraniacza na tułów. Koneccy zawodnicy biorą udział również w tego typu turniejach. Rywalizacja w różnych formułach daje większą wszechstronność i swobodę rywalizacji zawodnikom. Jest również rozwojowa w kontekście przyszłych startów w kategoriach seniorskich” – wyjaśnia Mateusz Garbacz, trener w Koneckim Klubie Karate Kyokushin.

REKLAMA

Konecki klub podczas zawodów reprezentowali: Zofia Kozielska, Martyna Białecka, Amelia Łyczek, Oliwia Małecka, Filip Nowocień i Jakub Owczarek. Aż czwórka z nich stanęła na najwyższym stopniu podium, a byli to:
Amelia Łyczek w kat 11-12 lat – 50 kg
Martyna Białecka w kat. 11-12 lat +50 kg
Oliwia Małecka w kat. 13-14 lat – 60 kg
Jakub Owczarek w kat. 13-14 lat – 65 kg

Ponadto 4 miejsce w kat. 11-12 lat – 40 kg zajęła Zosia Kozielska.

„Mimo tego, że nasza reprezentacja była nieliczna to rewelacyjne wyniki naszych zawodników spowodowały iż znaleźliśmy się na podium w klasyfikacji drużynowej. Wprawdzie było to 3 miejsce, jednak przy sześciu zawodnikach taki rezultat trzeba czytać jako duży sukces. W zawodach nie wystartowało kilka osób, które mieściły się w ramach wiekowych od 11 do 18 lat. W obrębie takiego przedziału wiekowego wyodrębnione były poszczególne kategorie wiekowe. Brakowało przede wszystkim Olgierda Kozielskiego, który 23 października wystartuje w Mistrzostwach Europy Kadetów w Budapeszcie. Wierzymy, że w przypadku startu pełnej reprezentacji Klubu ba tych zawodach wynik byłby jeszcze lepszy” – mówi Garbacz.

Zdjęcia (archiwum klubu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *