REKLAMA

45 lat Szkoły Muzycznej. Na jubileusz piękny koncert [wideo, zdjęcia]

W czwartkowe popołudnie w foyer Koneckiego Centrum Kultury zorganizowano uroczystość 45-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich. Zdominowały ją życzenia oraz dobra muzyka. 

REKLAMA

W święcie udział wzięli przyjaciele placówki – w tym między innymi dyrektorzy innych podobnych jednostek, burmistrzowie Końskich Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński, rodzice uczniów, absolwenci, nauczyciele oraz sami uczniowie. Wydarzenie rozpoczęło się od przemowy pani dyrektor Małgorzaty Kacperskiej:

„Państwa obecność jest potwierdzeniem wyjątkowości tego święta. Dla nas to bardzo ważna chwila. Dziękuję. Jubileusz to czas by wyrazić uznanie dla twórców szkoły, kadry pedagogicznej i niepedagogicznej, bardzo Wam za wszystko dziękuję […] Mamy nowy budynek, a to większa przestrzeń i większe możliwości rozwoju. Dlatego mogliśmy przyjąć większą liczbę chętnych jak i otworzyć nową specjalizację – perkusję. Szkoła zmieniła się na lepsze – mamy piękną przestrzeń, przyzwoite instrumentarium, nowe meble, dziennik elektroniczny i wszechobecne komputery. Szkoła w istocie pozostała ta sama. Jej podstawą jest uczeń, duszą nauczyciele, a dumą absolwenci” – przemawiała dyrektor Kacperska.

REKLAMA

Kacperska podkreślała także wdzięczność społeczności szkolnej koneckiemu samorządowi za możliwość tworzenia szkoły w nowych warunkach, w budynku współdzielonym z Koneckim Centrum Kultury. Potem głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański:

„Myślę, że każdy kto dobrze Końskim życzy, kto kocha to miasto wie jak wielką wartością dodaną jest ta instytucja i że w interesie najlepszym tego społeczeństwa, mieszkańców, miasta jest by ta szkoła się rozwijała. Z tego punktu widzenia nie czuję bym w żaden sposób specjalnie zasługiwał na podziękowania. Po prostu wykonywałem swoje obowiązki i to za Państwa pieniądze […] Mamy zwykle taką tendencję by odnosić tego rodzaju rocznice do ludzkiego życia. 45 lat w ludzkim życiu to czas kiedy wychodzimy z pierwszej młodości. Dzieci są odchowane, a mamy już tak dużo doświadczenia i mądrości że możemy siły i pomysły wykorzystać dla tej drugiej młodości. To czasem może przyprawić o ból głowy, bo pomysły mogą być szalone. Takiej kolejnej młodości w następnych dziesięcioleciach chciałbym szkole i całej społeczności życzyć” – przemawiał burmistrz Krzysztof Obratański.

W dalszej kolejności przemawiali i życzenia składali między innymi: wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej w Łodzi Marcin Malicki, przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, dyrektorzy innych szkół muzycznych. Wręczono też nagrody dla pedagogów z koneckiej jednostki – zarówno te od ministra, z dyrekcji Centrum Edukacji Artystycznej, jak i nagrody dyrektora szkoły.

Na koniec przemawiała już tylko muzyka. Usłyszeć mogliśmy jubileuszowy koncert wypełniony po brzegi fantastycznymi dźwiękami.

Listę wykonawców znajdziecie poniżej:

 1. Chór
 2. Zespół instrumentalny
 3. Trio: Wojciech Baran – wibrafon, Marek Burda – dzwonki, Elena Korolow – fortepian.
 4. Kajetan Kałużny i Filip Szcześniak – duet gitarowy.
 5. Franciszek Firkowski – fortepian.
 6. Mikołaj Sobczyk – Trąbka.
 7. Szymon Zigliński – fortepian.
 8. Hubert Tkacz – saksofon.
 9. Grzegorz Michta – akordeon.
 10. Marek Burda – Aureliusz Mendera.
 11. Ewa Gałwiaczek – fortepian.
 12. Aleksandra Dunajska – flet.
 13. Jakub Mariańczyk – fortepian.

Zdjęcia

REKLAMA

2 thoughts on “45 lat Szkoły Muzycznej. Na jubileusz piękny koncert [wideo, zdjęcia]

 1. Herhor pisze:

  Kiedy otwarcie kina w Końskich

 2. Ka pisze:

  Postarzeli się włodarz i zastępca. Czas na emeryturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *