REKLAMA

500 głosów mieszkańców da gminie Końskie maszt i flagę

Gmina Końskie dołącza do projektu „Pod biało-czerwoną”. By gmina otrzymała maszt oraz flagę projekt w specjalnej ankiecie musi poprzeć 500 mieszkańców. Ankietę znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Projekt – objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców, gdyż aby wziąć udział w projekcie, gmina zebrać winna odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia, składanych online za pomocą serwisu elektronicznego dostępnego pod adresem: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona.

REKLAMA

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
 dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
 dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów; (Gmina Końskie liczy około 35 tysięcy mieszkańców, a więc „łapie się” w tym zakresie)
 dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.
Ponadto w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *