REKLAMA

74. rocznica utworzenia Armii Krajowej [wideo, zdjęcia]

Uczniowie z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli uczcili swojego patrona. Z okazji 74. rocznicy utworzenia Armii Krajowej wraz z opiekunami przygotowali piękny program artystyczny. 

REKLAMA

Nad oprawą tego jubileuszu pieczę sprawowały Panie Monika Góral i Monika Firkowska, a całość efektownego kształtu przedsięwzięcia dopełnili: Pani Aneta Karbownik zajmująca się sferą muzyczną, Pani Justyna Soja-Sadowska, która przygotowała oprawę plastyczną, Pan Jan Kassyk oraz Pani Iwona Banasik. Ta ostatnia przygotowała uczniów do zatańczenia poloneza otwierającego uroczystą akademię.

Wśród zgromadzonej publiczności nie zabrakło członków Koneckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na czele z obecnym prezesem Panem Franciszkiem Teleckim i Panem Jerzym Łabętowiczem, byłym prezesem Koła. Swoją obecnością zaszczycili również  przedstawiciele władz: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy – Krystyna Milczarek oraz Burmistrz Krzysztof Obratański. Zarządca naszego samorządu, który z wykształcenia jest przecież historykiem docenił nie tylko formę artystyczną przedstawienia, ale i jego przekaz. – „Z drugiej strony nie wiem czy ważniejszy nie jest ten przekaz tożsamościowy. W Europie, która przeżywa różne problemy, ale wspólnie i integralnie stara się stawiać im czoło poczucie świadomości narodowej jest czymś absolutnie koniecznym dla zachowania świadomości tego kim jesteśmy.”  – mówił Obratański.

REKLAMA

Natomiast wszystkim aktorom, muzykom oraz nauczycielom zaangażowanym w ten szczególny dzień podziękował dyrektor Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, Czesław Staciwa. – „Pragnę serdecznie podziękować i pogratulować tej pięknej uroczystości uczniom gimnazjum, wspomaganym przez dzieci ze szkoły podstawowej i autorkom scenariusza i tego występu.”

Wzruszenie weteranów, a także reakcje zgromadzonej publiczności pozwalają nam sądzić, iż przygotowane przedstawienie spodobało się widzom i wzbudziło prawdziwe patriotyczne emocje.

Zdjęcia:

74. Rocznica Powstania Armii Krajowej 13

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *