REKLAMA

88 aktywnych zakażeń w powiecie. Strefa żółta niemal pewna. Raport

Na środę na godzinę 14:00 w powiecie koneckim odnotowano 88 aktywnych zakażeń koronawirusem, z czego około 80 z nich pochodzi z ostatnich 14 dni. To zaś oznacza, że powiat konecki niemal na pewno znajdzie się w żółtej strefie. Niestety ciągle realnym wydaje się scenariusz, w którym nasz powiat trafia do strefy czerwonej.  Oficjalny komunikat w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia powinno wydać jeszcze dziś. 

REKLAMA

Według danych przekazanych przez konecki Sanepid od początku epidemii w naszym regionie odnotowano 128 przypadków zakażenia, a w tym 88 aktywnych zachorowań (87 osób znajduje się w izolacji domowej, 1 w szpitalu), 39 ozdrowień i 1 zgon.

REKLAMA

Źródła ministerialne wskazują, że w powiecie o wielkości koneckiego potrzeba około 48 zachorowań w ciągu 14 dni by wprowadzono żółtą strefę oraz 96 do strefy czerwonej. Wydaje się więc, że już od soboty w naszym regionie obowiązywać będą obostrzenia ze strefy żółtej (znajdziecie je TUTAJ).

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1361 zachorowań na COVID-19, w tym 49 zgonów oraz 937 ozdrowień. W kraju mamy już 64 689 zachorowań, 44 097 ozdrowień i 2010 zgonów.

REKLAMA

5 thoughts on “88 aktywnych zakażeń w powiecie. Strefa żółta niemal pewna. Raport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *