Planujesz instalację fotowoltaiki? A może posiadasz już zestaw paneli? Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać dofinansowanie w ramach wspierania energii ze źródeł odnawialnych.
REKLAMAMój Prąd – trwa kolejna edycja programu
Mój Prąd to inicjatywa mająca zachęcić osoby zainteresowane instalacją paneli solarnych do podjęcia takiej inwestycji. Kolejna edycja programu wystartowała w kwietniu 2022 roku. Wnioski o dopłatę do fotowoltaiki można składać do 22 grudnia lub czasu wyczerpania środków.
REKLAMAZainteresowani mogą składać wnioski w wersji elektronicznej do operatora energetycznego obsługującego dany region.
Ile pieniędzy można uzyskać?
Dofinansowanie w ramach dotacji na panele solarne może wynieść nawet do 20 500 zł. Wysokość finansowania zależy jednak od rozwiązań zastosowanych w danej instalacji.
W ramach programu Mój Prąd możesz uzyskać pieniądze m.in. na samą instalację, fotowoltaikę i inne elementy wyposażenia, magazyn ciepła lub energii oraz system zarządzania energią. Uzyskana kwota będzie więc zależna od zastosowanych rozwiązań.
Kto może skorzystać z dotacji?
Program Mój Prąd kierowany jest przede wszystkim do indywidualnych użytkowników, którzy wykorzystują fotowoltaikę do użytku własnego. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zawarcie tzw. umowy kompleksowej.
Pieniądze z dotacji przysługują osobom, które zgłosiły budowę instalacji po 1 kwietnia 2022 roku lub przeszły do systemu net-billing. Dotacja przysługuje również osobom, które nie skorzystały z takiej możliwości w poprzednich edycjach.
Niższe koszty fotowoltaiki? Skorzystaj z pomocy specjalistów
Uzyskanie dotacji to nie jedyny element, który podnosi opłacalność takiej inwestycji. Warto się o nią starać, by uzyskać szybszy zwrot kosztów z przedsięwzięcia.
Jednocześnie pamiętaj o niezbędnym wsparciu, jakie może zaoferować Ci dostawca fotowoltaiki. Właściwy dobór rozmiarów instalacji podnosi rentowność inwestycji. Podstawową analizę możesz wykonać samodzielnie, korzystając np. z kalkulatora fotowoltaiki na stronie Hewalex.
artykuł sponsorowany