REKLAMA

Agnieszka Pietrzak nowym dyrektorem ŚODR w Modliszewicach

Agnieszka Pietrzak została powołana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stanowisko dyrektora Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Akt powołania wręczył wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki.

REKLAMA

fot. ŚODR Modliszewice

Agnieszka Pietrzak, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, od lat niezmiennie związana jest ze Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Od 2016 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. doradztwa i rozwoju wsi.

REKLAMA

Jej kariera rozpoczęła się od specjalizacji w dziale Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska, a następnie w dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich. W tym czasie realizowała zadania doradcze, dotyczące m.in. rolnictwa ekologicznego, programów rolnośrodowiskowych oraz wspierania rozwoju gospodarstw agroturystycznych i edukacyjnych. Wśród jej osiągnięć znajduje się także identyfikacja i promocja produktów tradycyjnych i regionalnych, które stanowią istotny element dziedzictwa kulinarnego regionu.

Od 2007 roku pełniła funkcję pełnomocnika ds. systemu zarządzania jakością, przyczyniając się do opracowania i wdrożenia kompleksowego systemu obejmującego wszystkie obszary działalności ośrodka. Jej zaangażowanie zaowocowało również wdrożeniem systemu do struktur informatycznych ŚODR Modliszewice, co znacząco usprawniło procesy w całej organizacji.

W ostatnich latach szczególnie ważnym obszarem działalności ośrodka, któremu poświęciła swoją uwagę, jest transfer wiedzy z nauki do praktyki. Aktywnie angażując się w tworzenie grup operacyjnych EPI, Agnieszka Pietrzak kieruje wysiłki ośrodka w kierunku wypracowania nowych technologii rolniczych oraz prozdrowotnych produktów spożywczych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *