REKLAMA

W koneckim starostwie otwarto wystawę poświęconą wojnie w Ukrainie [wideo, zdjęcia]

W piątek w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Końskich otwarto wystawę plastyczną poświęconą wojnie w Ukrainie. W wernisażu uczestniczyli uczniowie koneckich szkół ponadpodstawowych.

REKLAMA

Organizatorem wystawy o nazwie „Wojna na Ukrainie widziana oczami młodzieży” jest Fundacja Inicjatyw Młodzieży. Prace zostały przygotowane przez dzieci ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Część obrazów przyjechała do Polski z Ukrainy.

REKLAMA

– „Uważamy, że jest to forma apelu czy protestu, żeby tych wojen nie było, ponieważ giną tam ludzie niezwiązani i nie mający wpływu na różne tragedie ludzkie” – opowiadał nam prezes fundacji Wiesław Mietliński.

W wernisażu wystawy uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Ponadto zjawili się: naczelniczka wydziału polityki społecznej, oświaty i zdrowia w powiecie koneckim Agata Centkowska i naczelnik wydziału promocji i kultury Marian Wikiera. Uroczystego otwarcia dokonał starosta konecki Grzegorz Piec wraz z organizatorem Wiesławem Mietlińskim. Wystawa będzie dostępna przez tydzień.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *