REKLAMA

Akcja pomocy dla Karoliny Kaniowskiej – dołącz się do zbiórki

Karolina Kaniowska pochodzi ze Stąporkowa, obecnie mieszka w Tumlinie. Kobieta choruje na endometriozę. Zmiany endometrialne powodują ogromny ból, a na dodatek w mięśniu prostym brzucha umiejscowił się ogromny guz z naciekami, który wymaga pilnej operacji. Zabieg i późniejsza rehabilitacja są kosztowne, dlatego każdy może pomóc uczestnicząc w zbiórce na zrzutka.pl i w licytacjach prowadzonych na Facebooku

REKLAMA

Karolina Kaniowska ma 32 lata, jest żoną i matką trójki dzieci. Kobieta choruje na endometriozę. Choroba powoduje potworny ból i utrudnia normalne funkcjonowanie. „Ogromny guz umiejscowił się w mięśniu prostym brzucha. Ten guz cały czas rośnie i coraz bardziej zajmuje mięśnie. Liczne zrosty oraz dalsze trwanie choroby mogą się wiązać nawet z usunięciem macicy. Operacji powinnam poddać się niemal natychmiast” – mówi 32-latka.

REKLAMA

Około rok temu pani Karolina poddała się już jednej operacji, ale nie przyniosła ona zamierzonych efektów. Bolesny problem może zostać rozwiązany poprzez zabieg laparotomii w znieczuleniu ogólnym z usunięciem obydwu mięśni prostych brzucha. Okres rekonwalescencji może trwać co najmniej 12 tygodni, wymagana będzie też kosztowna rehabilitacja. „Przede mną bardzo trudny czas. Brak możliwości zarabiania przez co najmniej 3 miesiące to nie tylko utrata dochodu, ale też rezygnacja z pracy, którą lubię i która jest dla mnie ważna. Moje dzieci też potrzebują dużej aktywności swojej mamy, a przecież będę musiała ją również ograniczyć. Operacje endometriozy nie są refundowane w naszym kraju, o tego typu zabiegi trudno nie tylko w dzisiejszych czasach pandemii, a w moim przypadku czas ma zasadnicze znaczenie” – mówi pani Karolina.

Koszt samej operacji to około 50 tysięcy złotych, pobyt w szpitalu to 2 tysiące złotych na dobę, do tego doliczyć trzeba jeszcze opłatę za rehabilitację. Pomóc można poprzez portal zrzutka.pl wpłacając dowolną kwotę – TUTAJ oraz biorąc udział w licytacjach na Facebooku – TUTAJ. 

REKLAMA

8 thoughts on “Akcja pomocy dla Karoliny Kaniowskiej – dołącz się do zbiórki

 1. Ewa pisze:

  Operacje endometriozy nie są refundowane w naszym kraju, o tego typu zabiegi trudno nie tylko w dzisiejszych czasach pandemii, a w moim przypadku czas ma zasadnicze znaczenie”- kłamstwo!!!!!! , uprzejmie proszę sprawdzać takie informacje

 2. Empatyczny pisze:

  Każdego szkoda, tej Pani również.
  3 x 500+ = 1500zł, 1500zł x 12miesięcy = 18000zł.
  50 tyś. to nie duża kwota w czasach takich zasiłków z PISu.

 3. Zenon pisze:

  Tragedia

 4. Zenon pisze:

  Smutne to

 5. M pisze:

  P.Ewo,kłamstwo?
  Czyżby???
  Pierwszy z brzegu artykuł w Google o tym schorzeniu poinformuje Panią, że to zabiegi płatne.

  • M pisze:

   Dlaczego podszywasz się pode mnie? Redakcja zna pozostałe dane. Nie wstyd ci? Przemoc rodzi przemoc. Podszywanie się pod inną osobę to stalking. Proszę redakcję o sprostowanie.

 6. KOT Kaczora pisze:

  Nigdy jeszcze nie było tak skłócone społeczeństwo. Do czego doprowadził ten pisowski rząd. Sąsiad sąsiadowi nie poda ręki przez poglądy polityczne. Zabierają jednym dają drugim ludzie a sami kradną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *