REKLAMA

Akcja Znicz 2019 w powiecie koneckim. Podsumowanie [wideo]

W okresie Święta Zmarłych dochodzi do wielu incydentów na drogach w całej Polsce, a najwięcej pracy mają w tym czasie funkcjonariusze policji. Nie inaczej było i tym razem. Podsumowujemy czterodniową w tym roku Akcję Znicz.

REKLAMA

” Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Końskich od czwartku do niedzieli prowadzili działania pod nazwą „Znicz 2019″. Mundurowi przeprowadzili 120 kontroli pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości 120 kierujących. W tym czasie doszło do jednego wypadku oraz dziewięciu kolizji […] Na okres trzech miesięcy uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym” – mówiła nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich Marta Przygodzka.

REKLAMA

Na drogach również w tym roku nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców –” Podczas kontroli drogowej w Końskich na ul. Południowej, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 20-letniego kierującego pojazdem opel astra, oraz czy nie znajduje się pod wpływem środków odurzających. Wstępny wynik badania potwierdził, że w organizmie mężczyzny znajduje się THC. Dodatkowo stróże prawa znaleźli w jego pojeździe susz rośliny koloru zielonego, który po wstępnym sprawdzeniu zidentyfikowany został jako marihuana. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem” – opowiadała Marta Przygodzka.

W całym województwie świętokrzyskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 zostało rannych. 41 nietrzeźwych kierujących oraz ponad 30 kierowców przekraczających prędkość straciło uprawnienia do kierowania.

Na terenie całej Polski doszło do 268 wypadków. Zginęło w nich 25 osób, a 346 zostało rannych. W sumie zatrzymano 1245 nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *