REKLAMA

Amelia Trawińska ze świetnym wynikiem w Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym [zdjęcia]

W ostatnich dniach maja oraz na początku czerwca, w Oleśnicy w województwie dolnośląskim miał miejsce finał 62. Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego pt. „Oleśnica – miasto książęce”. Amelia Trawińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich uzyskała 4 miejsce w Polsce.

REKLAMA

fot. Katarzyna Trawińska

Filatelistyka to hobby polegające na zbieraniu znaczków pocztowych i kolekcjonowaniu wszelkich walorów pocztowych. Podczas konkursu sprawdzana jest wiedza związana z pocztą, jej działaniem i historią, w tym z historią znaczka pocztowego.

REKLAMA

Amelia należy do Szkolnego Koła Filatelistycznego i w tym roku świetnie poradziła sobie na kolejnych etapach, sprawdzających jej wiedzę w zakresie tego zainteresowania. Młoda filatelistka była jedną z czworga uczniów z województwa świętokrzyskiego, którzy wybrali się na finał do Oleśnicy w województwie dolnośląskim. Tam zmagania trwały kilka dni.

Amelia Trawińska z opiekunką koła filatelistycznego Janiną Ceterowską, fot. Katarzyna Trawińska

Najpierw, 31 maja, młodzież wypełniała testy: tematyczny, dotyczący Oleśnicy, oraz filatelistyczny – sprawdzający wiedzę związaną z pocztą i walorami pocztowymi. Kolejna część polegała na pracy ze specjalnym katalogiem oraz testach dotyczących znaczków. W międzyczasie uczestnicy finału mieli okazję do korzystania z uroków Oleśnicy i jej okolic.

Amelia Trawińska po czterech testach dostała się do ścisłego finału, w którym ostatecznie uzyskała IV miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy sukcesu!

Zdjęcia (Katarzyna Trawińska):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *