REKLAMA

Apel burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej odnośnie koronawirusa [wideo]

Dorota Łukomska na oficjalnym fanpage gminy Stąporków zamieściła apel dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju i w naszym regionie. Włodarz apeluje do mieszkańców by nie wychodzili z domu, podkreśla także jak trudne będzie odbudowanie budżetów: kraju, samorządów, czy w końcu przedsiębiorstw. Prosi o wsparcie dla lokalnego biznesu. Zobaczcie wideo z przemową burmistrz Łukomskiej.  

REKLAMA

„Moment w jakim się znaleźliśmy spowoduje, że po wyjściu z pandemii będziemy dzielić czas na „przed” i „po” kryzysie […] W porównaniu do krzywej światowej Polska póki co zdaje egzamin. Potrzeba nam głównie jednego – musimy maksymalnie ograniczyć wyjścia z domu. Z drugiej strony musimy cały czas być myślami z pracodawcami i pracownikami. Trzecia strona: budżety tak Państwa, jak i samorządów nie są z gumy. Budżet krajowy na 2020 rok pierwszy raz był zrównoważony. Nie przewidywał deficytu. Oczywiście epidemia zmieniła wszystko. W budżecie gminy główne koszty to wydatki na edukację i pomoc społeczną. To co zostaje musi starczyć na wkład własny. Od początku powtarzam: po tej epidemii wszyscy będziemy poobijani. Każdy będzie w trudnej lub bardzo trudnej sytuacji. Tak będzie wyglądała rzeczywistość finansowa, a my będziemy musieli się z tym zmierzyć. To potrwa dłuższy czas, ale ten i przyszły rok będą kluczowe.  […] Jasno dzisiaj mówię: to nie będzie rok zabaw, festynów. To będzie rok, gdzie będziemy musieli mądrze walczyć o przedsiębiorców, zdrowie nas i naszych bliskich. Odwołujemy duże wydarzenia, które miały zostać zorganizowane w tym roku przez gminę i MGOKiS […] Obserwując sytuację zdaję sobie sprawę, że szpitale będą potrzebować wsparcia od samorządów. Po analizie budżetu gminy przygotuje propozycje wsparcia finansowego Szpitala w Końskich […] W tym szczególnym roku kluczowymi dla nas wszystkich muszą być przedsiębiorcy i ich pracownicy, dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość i zaufanie. Będę robiła wszystko by gmina z tego wyszła może nie „suchą nogą”, bo to niemożliwe, ale żebyśmy przeszli przez ten okres w najbardziej optymalnym wariancie […] Bądźmy dla siebie uprzejmi, bądźmy odpowiedzialni, ale nie siejmy strachu. Koronawirus musi przejść…” – możemy usłyszeć w przemowie burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej.

Całość przemowy znajdziecie w materiale wideo. 

REKLAMA

REKLAMA

2 thoughts on “Apel burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej odnośnie koronawirusa [wideo]

  1. A czy w tym czasie zamierza pani powołać obwodowe komisje wyborcze do wyborów prezydenckich?
    Czy narazi Pani zdrowie a być może życie mieszkańców?

  2. I co z tego jak żyć trzeba, trzeba pojechać na stację zatankować, zrobić przegląd, do spożywczego apteki czy lekarza podjechać. Niektórzy muszą pojeździć za nową pracą, bo pieniądze i jedzenie nie bierze się znikąd, a oszczędności wśród tej biedoty w gminie Stąporków próżno szukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *