REKLAMA

Bardzo merytoryczna dyskusja z posłami PO w Końskich [wideo, zdjęcia]

Wydaje się, że politycy Platformy Obywatelskiej na dwa lata po wyborczej klęsce wiedzą już nieco więcej o jej przyczynach. Takie wnioski można wysnuć po ich spotkaniu z mieszkańcami Końskich, które odbyło się we wtorek.

REKLAMA

O godzinie 17.00 w Sali Bankietowej Restauracji Leliwa rozpoczęło się spotkanie, które poprowadził szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, były burmistrz Końskich Michał Cichocki. –„Cieszę się, że przybyli do nas posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej p. Elżbieta Radziszewska, poseł Agnieszka Pomaska, poseł Tomasz Siemoniak, poseł Mariusz Witczak i poseł Arkadiusz Marchewka. Witam serdecznie w mieście Końskie. Mieście z historią sięgającą XII wieku, w pięknym miejsku znajdującym się w Parku im. Tarnowskich, w Zespole Parkowo-Pałacowym, a to miejsce to konkretnie Świątynia Grecka. Witam serdecznie.” – powiedział we wstępie Michał Cichocki.

Na spotkaniu pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców miasta Końskie i powiatu koneckiego. Wśród nich dominowali zwolennicy Platformy Obywatelskiej, ale tego dnia nie zabrakło bardzo trudnych pytań. Nawet zwolennicy nie szczędzili słów krytyki pod kątem polityków największej obecnie opozycyjnej partii. Mieszkańcy miasta trafnie diagnozowali problemy Końskich, ale i to dlaczego PO przegrało ostatnie wybory parlamentarne. Osią bardzo merytorycznej dyskusji były sprawy młodych, w tym problemy płacowe i mieszkaniowe, sprawy wsi i temat zaniedbania ich przez Platformę Obywatelską, a także przyszłoroczne wybory samorządowe. Polityków Platformy Obywatelskiej swoimi trudnymi pytaniami zaskoczyli między innymi mieszkańcy naszego powiatu: Andrzej Panek, Mirosław Rutkowski oraz Ewa Panasiuk. Narzekano na brak rozwoju Końskich, czyli choćby brak połączeń kolejowych, brak Domu Kultury z prawdziwego zdarzenia, brak kina w mieście, czy zmowę miejscowych pracodawców dotyczącą bardzo niskich płac. Wiele mówiono także o ogromnej emigracji zarobkowej z Końskich oraz o partyjnym załatwianiu pracy w urzędach różnego szczebla.

REKLAMA

A jak odpowiadali Elżbieta Radziszewska, Tomasz Siemoniak, Agnieszka Pomaska, Mariusz Witczak i Arkadiusz Marchewska? Zobaczcie Państwo sami w naszym obszernym skrócie z tego spotkania.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *