REKLAMA

Bawili się i wykuwali gwoździe. Fotorelacja z I turnusu Wakacyjnego Klubu Dziecka

Za nami I turnus Wakacyjnego Klubu Dziecka, który organizuje Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. To był tydzień znakomitej zabawy, ale i zwiedzania oraz nauki w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Relację wideo z początku turnusu możecie obejrzeć TUTAJ

REKLAMA

Niemal wszyscy pracownicy koneckiego Domu Kultury byli zaangażowani w animacje i zabawy, w który uczestniczyła grupa dzieci zapisanych na Wakacyjny Klub Dziecka. W sumie wakacyjnych atrakcjach udział wzięło trzydzieścioro dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

REKLAMA

Na początku turnusu uczestnicy brali udział w grach, zabawach, malowaniu i animacjach w DK-u oraz w Parku Miejskim w Końskich. Kolejne dni były zaplanowane w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu i ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!

Najmłodsi w Maleńcu mogli zobaczyć pracę słynnego koła wodnego, ale i wystrzał z armaty czarnoprochowej. Uczestniczyli w lekcji wykuwania gwoździ oraz odlewania żeliwnych żołnierzyków. Poznali także czarne rzemiosło – choćby bartnictwo. Nikt z Maleńca nie wracał w złym humorze! A na koniec wyjazdów dzieci i młodzież mogły same przygotować pizzę… oczywiście nie było się bez jej konsumpcji.

Drugi turnus odbędzie się w dniach 2-6 sierpnia. Niestety limit uczestników już się wyczerpał – Miejsko-Gminny Dom Kultury z Końskich nie prowadzi już zapisów.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *