REKLAMA

Bez słów przedstawili historię Bożego Narodzenia [zdjęcia]

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod nazwą „Nic nie musisz mówić”. Były one inscenizacją pantomimiczną wykonywaną przez uczniów tej szkoły, co nadało im wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

REKLAMA

Wszystkie sceny przedstawiające wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem dzieci odegrały, posługując się wyłącznie gestem, mimiką i wyćwiczonymi ruchami ciała z wykorzystaniem elementów tanecznych.

REKLAMA

Na początek dzieci przypomniały scenę z Adamem i Ewą w raju. W jasełkach nie zabrakło także momentu poszukiwania miejsca w Betlejem, gdzie mogłoby narodzić się dzieciątko Jezus. Nie było dla Józefa i Maryi miejsca w gospodzie, jak śpiewały uczennice klas ósmych w kolędzie, ale znalazło się ono w szopie. To tutaj przybyli mali pastuszkowie oraz Mędrcy ze Wschodu, aby w maleńkim dzieciątku dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego. Oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary.

Do nastrojowej muzyki najmłodsi uczniowie przepięknie wykonali tańce i kolędy. Wystrój pomieszczenia, tematyka inscenizacji, rekwizyty wprowadziły zebranych w niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia. To były niepowtarzalne jasełka bez słów.

Zdjęcia (SP w Dziebałtowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *