REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły. Policjanci edukują w przedszkolach i szkołach

Policjanci z koneckiej komendy odwiedzają przedszkola i szkoły z terenu powiatu koneckiego, aby edukować młodych uczestników ruchu drogowego w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa poruszania się po drodze.

REKLAMA

W poniedziałek mundurowi odwiedzili przedszkolaki z „Czarodziejskiego Młynka”. Dzień później spotkali się z dziećmi w Zespole Placówek Oświatowych w Dziebałtowie oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie.

REKLAMA

Wizyty koneckich policjantów w placówkach edukacyjnych odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest przekazanie dzieciom informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi przypomnieli najważniejsze zasady odnoszące się głównie do niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, które często są przyczyną wypadków m.in. wybieganie na ulicę zza przeszkody, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci omówili konsekwencje łamania zasad na drodze przez osoby poruszające się jednośladem oraz najczęstsze przyczyny zdarzeń z udziałem tych uczestników ruchu drogowego. Podczas zajęć zostały poruszone także inne kwestie, takie jak zakaz przejeżdżania rowerem po przejściu dla pieszych oraz zakaz korzystania z telefonu komórkowego w trakcie jazdy. Policjanci przypomnieli o konieczności korzystania z obowiązkowego oświetlenia roweru, a najmłodszym uczniom uświadomili, że do 10 roku życia jadąc na rowerze mogą poruszać się po chodniku, ponieważ są traktowani jako piesi, a po osiągnięciu tego wieku powinni wyrobić kartę rowerową, aby móc samodzielnie poruszać się po drogach publicznych.

Zdjęcia (policja):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *