REKLAMA

Biblioteka niebawem wróci do Parku Miejskiego [wideo]

Od lipca ubiegłego roku trwa przebudowa zachodniego skrzydła Pałacu im. Tarnowskich w Końskich. Wiemy, że powoli te roboty dobiegają końca, a konecka Biblioteka Publiczna szykuje się do wznowienia działalności w tym miejscu. 

REKLAMA

Od zeszłorocznych wakacji wszyscy fani książek by wypożyczyć nowe pozycje muszą udawać się do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Armii Krajowej w Końskich. To tam na czas remontu pałacu tymczasowo zorganizowano pracę koneckiej Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego. W najbliższych tygodniach ma ona powrócić do swojej starej, chociaż kompletnie odmienionej siedziby  –„Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy blisko przeprowadzki, ale nie tak blisko jakbyśmy sobie tego życzyli. W tej chwili już trwa aranżacja regałów pod kątem przenosin i możliwe, że idea, że do końca września biblioteka się tam przeniesie nie zostanie dokładnie zrealizowana, ale na pewno będzie to bliżej przełomu września i października niż późniejszych miesięcy”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Przypomnijmy, że w remontowanym skrzydle pałacu oprócz biblioteki mieściły się też niektóre wydziały Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, w tym kluczowy dla mieszkańców Urząd Stanu Cywilnego, a także wystawy Muzeum Ziemi Koneckiej oraz na przykład siedziba koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Niebawem i te jednostki będą mogły szykować się do powrotu do starych siedzib.

REKLAMA

Przez ostatnie miesiące w zachodnim skrzydle pałacowym między innymi przebudowano wszystkie sieci i podłogi. Dokonano także remontu ścian. Z zewnątrz zyskało ono nową elewację i dach. Początkowo zakładano, że prace pochłoną 11 milionów 300 tysięcy złotych wraz z małym remontem wewnątrz wschodniego skrzydła pałacu. W trakcie trwania robót okazało się, że poprawy wymaga także elewacja budynku, w którym mieści się choćby główna siedziba magistratu. Wiadomo więc, że koszty będą wyższe. Za prace odpowiada konsorcjum firm PBO Śląsk sp. z o.o. oraz DOTO Polska sp. z o. o.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *